Служба без кінця і краю: в ОП розповіли, чи буде демобілізація

За словами заступника керівника Офісу президента Павла Паліси, оголювати ділянки фронту не можна, мають бути умови для звільнення військових від служби

В ОП розповіли, чи буде демобілізація
Павло Паліса, демобілізація військового

В Україні наразі досліджують можливість провести демобілізацію бійців ЗСУ. Але ситуації, коли ділянки фронту внаслідок цього оголяться, — недопустимі. Для демобілізації потрібні відповідні умови, просто так звільнити бійців без заміни не можна. Водночас в ОП розуміють, що служби без кінця і краю теж не може бути.

Про те, як в Україні готуються до демобілізації, розповів заступник керівника ОП Павло Паліса під час інтерв'ю для BIHUS Info. За його словами, втома військових, які довго перебувають на фронті, є зрозумілою. Утім для демобілізації потрібні відповідні умови. 

"Стосовно мобілізованих, які вже тривалий час служать, абсолютно їх розумію. Люди виснажуються і фізично, і морально, я розумію, що це важко. І я не прихильник службові від сьогодні й до кінця. Але для того, щоб питання демобілізації стало на порядок денний як таке, яке можливо реалізувати, треба створити умови", – каже Паліса.

Він наголосив, що можливості провести демобілізацію досліджуються. Напрацьовується робочий механізм. Утім, без допомоги суспільства та розуміння людей провести демобілізацію не можна. Ситуації, коли певні ділянки фронту можуть оголитися — неприпустимі. 

"Ми не можемо звільнити велику кількість військових мобілізованих, оголивши якусь ділянку фронту. Ми ж розуміємо, що це не зовсім вкладається в здоровий глузд. Ну вірно, чи можливо я не правий? Я розумію, що люди виснажені", – заявив Паліса.

Він також додав, що для проведення демобілізації, спершу слід кимось замінити військових. Просто звільнити бійців ЗСУ, які довго перебувають на фронті, не можна. 

Воювати мають всі

Раніше Павло Паліса заявив, що в Україні слід докорінно змінити підхід до служби у війську та мобілізації. Воювати мають усі, а особливо ті, хто претендує на посади у державному секторі. Парадокс, коли ЗСУ всі захоплюються, але власних чоловіків на фронт не пускають, слід викорінити. Українці мають розуміти, що захист України це — не лише конституційний обов'язок, це поняття має глибоко вкорінитися у системі. 

Водночас головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Україні необхідно щомісяця мобілізовувати 30 тисяч людей, щоб продовжувати війну з Росією. За його словами, покращити мобілізаційний процес допоможе цифровізація. Генерал додав, що ворог теж щомісяця збільшує свою армію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube