Словацький прем'єр Фіцо передумав: він уже не так категорично проти постачання зброї Україні

Новообраний прем'єр Словаччини пояснив, що він не проти, аби компанії його країни постачали озброєння для Києва

Роберт Фіцо
Зброярі його країни мають великий дохід від виконання замовлень

Новообраний прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обіцяє не перешкоджати словацьким компаніям продавати зброю Україні. Його слова пролунали після попередніх його реляцій про «фашистський режим» у Києві та заяв про «найбільш корумповану країну у світі». Під час відвідин військової бази 6 листопада в Братиславі Фіцо пояснив, що відмова стосується лише поставок зброї та боєприпасів зі складів словацької армії.

Новообраний прем’єр наказав міністру оборони провести інвентаризацію озброєння, яке залишилося в країні, розповідає Pravda.sk. Він також додає, що готовий надавати гуманітарну допомогу. Йдеться про розмінування, медицину, ремонт цивільних об’єктів.

«Коли компанія хоче виробляти зброю і постачати її кудись, звісно, ​​ніхто не буде цьому перешкоджати… Ми зробимо все, щоб допомогти Україні гуманітарно і цивільно. Я припускаю, що однією з таких речей може бути розмінування. Існує величезна кількість замінованих територій і боєприпасів, що не вибухнули», — сказав Фіцо.

Чому Фіцо змінив думку

Перебуваючи в опозиції, Фіцо неодноразово критикував попередній уряд за передачу Україні різної зброї. Він стверджував, що це «підтримка війни» і якби його партія формувала новий кабінет, він не дозволив би експортувати в Україну жодного патрона. За його словами «нехай краще 10 років ведуть переговори про мир, ніж 10 років вбивають одне одного без жодного результату».

Україна отримала 8 САУ Zuzana 2 і чекає ще 16 таких же  

Після повномасштабного вторгнення Словаччина передала Києву різноманітну військову техніку радянську техніку, до прикладу, списані радянські винищувачі МіГ-29. Але також було здійснено передачу восьми самохідних гаубиць Zuzana 2, які є флагманом словацького військово-промислового комплексу. Підприємства країни отримали замовлення на виготовлення ще 16 таких гаубиць для України, які мають оплатити Данія, Норвегія та Німеччина. Словацький ВПК є однією з найпотужніших галузей господарства, тож виробники були занепокоєні такою непримиренною позицією Фіцо

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube