Україна може втупити до НАТО впродовж десяти найближчих років, поповнивши ряди 32-державного альянсу
Покидаючий пост Генерального секретаря НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання на вступ України по Північноатлантичного альянсу протягом найближчих 10 років. Політик має надію, що до 2034 року склад країн НАТО розкришиться на ще одну державу - Україну.
Своїми сподіваннями про вступ України у НАТО до 2034 року Єнс Столтенберг поділився в інтерв'ю агентству DPA, передає Deutsche Welle. Столтенберг також зазначив, що на вступ до НАТО претендують й інші країни, утім не коментував перспективи їхнього вступу до альянсу.
"Я дуже сподіваюся, що Україна буде союзником (на цей час - ред.), і я займався цим під час роботи в НАТО", - сказав він, відповідаючи на питання, як може змінитися склад НАТО до 2034 року.
Столтенберг також підкреслив важливість збільшення військової підтримки України у її війні проти РФ. Політик додав, що великі обсяги підтримки Києва наблизять завершення війни.
"Чим сильнішою буде ця підтримка, тим швидше може закінчитися війна, розв'язана Росією проти України", - пояснив Столтенберг.
Генсек додав, що російський диктатор Володимир Путін робить ставку на послаблення підтримки України Заходом. Він, за словами Столтенберга, хоче перебути цей час, затягуючи військові дії в Україні.
"Путін вважає, що зможе пересидіти нас. Ми повинні переконати його в тому, що він не зможе пересидіти нас, і тоді це створить умови для закінчення війни", - заявив Столтенберг.
9-11 липня у Вашингтоні відбудеться саміт НАТО. Як раніше повідомила газета The New York Times, альянс сподівається, що обіцянка збудувати для Києва "міст у НАТО" заспокоїть президента України Володимира Зеленського і дозволить майбутньому саміту пройти краще, ніж це було у 2023 році. Тоді на саміті у Вільнюсі Зеленський відкрито висловлював невдоволення тим, що Україна не отримала чітких термінів вступу до НАТО. Крім того, у Вашингтоні очікується ухвалення рішення про створення нової структури для допомоги Києву (NSATU) у німецькому Вісбадені.
Зараз у НАТО 32 країни. Останніми до альянсу приєдналися Швеція та Фінляндія. З країн-претендентів ближче за інших до вступу до Північноатлантичного альянсу підійшла Боснія та Герцеговина, для якої у 2018 році запустили План дій щодо членства - після його реалізації слідує офіційне запрошення до альянсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.