У Держдепі США розповіли, що запропонують Україні на саміті НАТО

Україна отримає конкретні кроки й завдання, які потрібно виконати, щоб пришвидшити процес вступу в НАТО

зеленський, столтенберг, прапор нато  і україни
Цьогоріч Україна запрошення до НАТО ще не отримає

Під час саміту НАТО, який відбудеться у Вашингтоні наступного тижня, Україна отримає чіткі пропозиції для прискорення майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі. Це будуть конкретні кроки й завдання, які потрібно виконати. Наразі їх ще сформулювали остаточно, але в Альянсі над цим працюють. 

Про це заявив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс. В ексклюзивному інтерв'ю "Голосу Америки" він сказав: 

"Найімовірніше, що у підсумковій декларації буде підтверджено, що Україна стане членом НАТО.  Конкретне формулювання ще узгоджується. Альянс обговорить, як допомогти Україні захиститися від російської агресії зараз і як стримати Росію в майбутньому. І ще - як підготуватися до членства в НАТО"

Джонс також пвоідомив, що на цей саміт будуть запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО, зокрема - Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Також на саміт приїдуть лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

"Розвиток стійкості цих союзників до протистояння загрозам і викликам з боку Китаю є одним з ключових пунктів порядку денного", - пояснив високопосадовець. 

Складний шлях до НАТО

Щорічний саміт НАТО пройде у Вашингтоні 9 липня. І Україна, не отримавши запрошення у 2023 року на вступ до Альянсу, розраховувала, що це відбудеться тепер. Однак і цьогоріч такого, найімовірніше, не станеться. Раніше видання The Telegraph повідомило, що однією з головних перепон, з якою Україна зіткнулася на шляху до НАТО, є корупція в країні. Видання стверджує, що високопосадовець Державного департаменту США заявив, ніби Альянс вимагатиме від Києва здійснення додаткових кроків у боротьбі з цим питанням. 

На саміті НАТО для України можуть запропонувати допомогу: додаткові системи протиповітряної оборони Patriot і багато чого іншого. Водночас  Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що західні партнери можуть ввести свої війська в Україну. Вони можуть одночасно захищати і кордони НАТО з Євросоюзом, і українську територію

Нагадаємо, більшість політиків та експертів називають реальною датою вступу України до НАТО  2028 рік, але не раніше

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube