Скільки викрадених окупантами дітей вдалося повернути до України

Читать на русском

Через пасивну позицію міжнародних організацій, зокрема МКЧХ, не має змоги зафіксувати точну цифру, скільки й де знаходяться українські діти

Читать на русском
Скільки викрадених окупантами дітей вдалося повернути до України
Україна збирає та фіксує докази скоєння кримінальних злочинів щодо неповнолітніх українців

Через пасивну позицію міжнародних організацій, зокрема МКЧХ, не має змоги зафіксувати точну цифру, скільки й де знаходяться українські діти

Російська Федерація і далі скоює свої злочини, пов’язані з українськими дітьми. Триває їхнє викрадення та вивезення. На цей час повернути додому вдалося лише 96 дітей, із яких 69 – із території росії та 27 – із тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей. 

Про це повідомили в Офісі президента України. Під головуванням керівника Офісу президента Андрія Єрмака відбулося засідання Координаційної ради з питань захисту та безпеки дітей. Учасники зустрічі, серед яких були представники уряду, правоохоронці, омбудсмен, народні депутати, експерти та представники громадськості, обговорили кроки, які вже зроблено та ще необхідно здійснити для захисту прав українських дітей, їхньої безпеки в умовах воєнного стану. 

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що примусова депортація дітей є прямою ознакою геноциду українського народу. За його словами, Україна збирає та фіксує докази скоєння кримінальних злочинів щодо неповнолітніх українців. Він також розповів, що представники країн ЄС та його колеги з інших країн цікавляться долею депортованих до росії українських дітей та розв’язанням питання їх повернення, а уповноважені готові сприяти у встановленні інформації щодо таких дітей.

Уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук зазначила, що за час повномасштабної російської війни 430 дітей загинули, 827 зазнали поранень, 260 вважаються зниклими безвісти. За даними Національного інформаційного бюро, понад 10,5 тисяч дітей знаходяться у списку депортованих та примусово переміщених. 

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук поінформувала, що на цей час Україні вдалося повернути лише 96 дітей, із яких 69 – із території росії та 27 – із тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей. Координаційна рада з питань захисту та безпеки дітей України ухвалила рішення запросити на наступне засідання Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, послів доброї волі цієї організації, послів країн "Великої двадцятки", омбудсменів. 

"Треба привернути увагу світу до того, що відбувається геноцид українців, українських дітей, нашої держави, і про це треба говорити на всіх можливих майданчиках", – наголосив Єрмак, акцентувавши, що кожна українська дитина має повернутися на рідну землю, до своєї родини.

Російська омбудсменка "всиновила" українську дитину

Окупанти незаконно вивезли з Маріуполя українську дитину. Її "всиновила" російська омбудсменка Марія Львова-Бєлова. У МЗС України нагадали, що незаконна депортація дітей та їх всиновлення порушують законодавство України, Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни від 1949 року та Конвенцію ООН про права дитини від 1989 року. Глава МЗС Дмитро Кулеба ініціював відкриття кримінальної справи проти російської громадянки Львової-Бєлової. Міжнародну спільноту просять рішуче засудити триваючі злочини росії та її посадовців проти дітей на тимчасово окупованих українських територіях.

Нагадаємо, окупанти примусово вивозять дітей з інтернатів Херсона в Крим. Крім того, росіяни формують на окупованих територіях України підрозділи "юнармії".

Також Інформатор писав, що робити, якщо вас вивезли з України до рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.