У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Від початку повномасштабної війни різниця між тими, хто виїхав та в’їхав до України, склала 2,7 млн осіб - це включно з українцями та іноземцями
Тільки 2,4 млн українців виїхали та не повернулися до України від початку повномасштабної війни. Що стосується іноземців, то вони навіть під час великої війни більше в'їжджають, аніж залишають нашу країну. Загалом за півтора року державні кордони України перетнули 50 млн разів.
Про це свідчать дані Опендатабот. Так, за шість місяців 2023 року з України виїхали 8,2 млн людей, а в’їхали - 7,97 млн. Така різниця (230 тисяч людей) майже в 11 разів менша за показник першого півріччя 2022 року. Тоді Україну покинули на 2,62 млн людей більше, ніж повернулися. У другому півріччі 2022 року люди почали активніше повертатися до України - прибуло на 149 тисяч українців більше, ніж виїхало.
"Від початку повномасштабної війни різниця між тими, хто виїхав та в’їхав до України, склала 2,7 млн осіб. Більша частина із них - 2,4 млн - є громадянами України, решта - іноземці. Цікаво, що у березні і квітні поточного року кількість українців, які повернулися на Батьківщину, перевищувала кількість тих, хто виїжджав. Але вже з травня 2023-го ситуація змінилася у протилежний бік - якраз у період початку літніх відпусток", - йдеться в статистиці.
За даними Опендатабот, іноземців за шість місяців цього року в’їхало більше, ніж виїхало - на 12,2 тисячі людей. Така тенденція спостерігається щомісячно з лютого 2023 року.
Загалом за півтора року, з січня 2022 по червень 2023, державні кордони України перетнули 50 млн разів. З них залишили Україну 26,36 млн осіб, а в’їхали - 23,66 млн осіб.
В Опендатабот зазначити, що ці дані, отримані від Держприкордонслужби, значно відрізняються від показників ООН. Так, в ООН говорять про 6,24 млн українських біженців.
21 червня представниця Управління Верховного комісара ООН Кароліна Ліндхольм Біллінг заявляла, що за кордоном знаходиться близько 6,3 млн українських біженців, які виїхали від початку війни та отримали відповідний статус. Здебільшого це жінки та діти. За її словами, кількість біженців в Європі збільшилась на 20% у порівнянні з 2021 роком. Це найбільший потік із часів Другої світової війни. Всі біженці потребують допомоги, розселення та працевлаштування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.