Більшість людей вважають, що зараз не час для таких змін
Минулого тижня стало відомо,що міністра охорони здоров'я Максима Степанова збираються відправити у відставку. Розмови про це ходили давно, але до дій дійшло тільки зараз.
Інформатор публікує дані свіжого опитування від Групи «Рейтинг». Скільки українців хочуть відставки міністра Степанова і що зараз потрібно медицині - дізнайтеся за результатами.
На думку опитаних, влада в Україні повинна в сфері медицини в першу чергу забезпечити безкоштовними ліками хворих на тяжкі захворювання (54%), закупити нове обладнання лікарням (29%), виправити недоліки медреформи (25%), впровадити страхову медицину, підвищувати кваліфікацію лікарів і підвищити медикам зарплати (по 21%), відремонтувати приміщення лікарень (14%), поліпшити якість підготовки майбутніх медиків в навчальних закладах (13%), запровадити офіційні оплати за медичні послуги (7%).
81% українців однозначно підтримують впровадження державної програми підтримки та захисту лікарів, які постраждали від COVID-19. 13% скоріше підтримують таку ініціативу, а трохи менше 4% не підтримують.
67% опитаних твердо підтримують впровадження державної програми реабілітації після ковіду. 20% скоріше підтримують таку ідею, 7% не підтримують.
Впровадження страхової медицини підтримують в Україні повністю 51% і частково 24%. Проти цієї ідеї виступають 17% опитаних. Цифри практично не змінилися з листопада минулого року.
З тим, що міністра охорони здоров'я Максима Степанова потрібно відправити зараз у відставку, згодні 26% опитаних (повністю або частково). А 55% вважає, що зміна міністра не на часі. 19% не змогли відповісти.
Майже половина громадян (49%) вважають, що критика окремими політиками дій влади з боротьби з пандемією коронавірусу шкодить зниженню захворюваності. Протилежної думки дотримуються 26%, решта не визначилися.
47% українців зазначили, що швидше бояться економічних наслідків від пандемії, а 32% більше бояться самі захворіти, 15% нічого не бояться.
71% українців підтримують (повністю і частково) власне виробництво всіх вакцин в Україні, навіть якщо вони будуть дорожчими за зарубіжні. 32% такий хід не підтримали б, інші не змогли відповісти.
На думку 74% громадян, Україні потрібно розпочати розробку власної вакцини від COVID-19. А 21% не схвалюють цю затію.
Серед опитаних 69% зазначили, що вже перехворіли на COVID-19. При цьому з хворих 64% зверталися до лікарів у державних медустановах, а 36% не зверталися до лікарів взагалі.
З тих, хто звертався до державних поліклінік / лікарень до лікарів, задоволені 53% пацієнтів. 26% сказали, що консультація або лікування у лікарів були «середніми» і «задовільними». 22% негативно оцінили свій досвід звернення до державних лікарів через COVID.
Опитування проводилося 4-8 травня 2021 року в усіх регіонах України (крім тимчасово окупованих територій) методом особистого інтерв'ю. Взагалі опитано 2 000 осіб старших за 18 років. Опитування репрезентативне за віком, статтю, типом населеного пункту.
Дмитро Чернишов