Історія цієї пісні — доволі трагічна й сумна. Вона була написана ще давно, і це фіт із моїм товаришем, який, на жаль, два тижні тому пішов із життя. На жаль, він не встиг почути фінальну версію пісні.
Більшість українців за кордоном хочуть повернутися додому
Все більше українців (78%), яких війна змусила виїхати за кордон, прагнуть повернутися додому. 71% опитаних заявляють, що мають можливість залишатися за кордоном. Знизилась кількість тих, хто хоче залишитися на новому місці проживання – таких зараз лише 7%.
Про це свідчать результати міграційних настроїв українців під час війни, яке провела дослідницька компанія Gradus Research. Соціологи опитали 2 000 респондентів.
"Люди схильні трактувати позитивні новини про деокупацію територій як сигнал, що можна повертатися додому. Однак безпекове питання і надалі залишається одночасно і ключовим драйвером, і бар’єром у цьому. Це пояснюється тим, що відчуття безпеки дуже суб’єктивне, і те, що для когось виглядає як "вже можна повертатися", для інших все ще становить загрозу", — пояснила соціолог, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.


Цікавим є те, що безпекове питання є одночасно і основним драйвером, і бар'єром повернення українців з вимушеної міграції. Пояснюється це тим, що люди дуже по-різному сприймають небезпеку. Відповідно бачимо, що представники молодшої вікової групи (18-30 років), більш авантюрні, більшою мірою схильні повертатися за першої можливості, тоді як люди з дітьми поки вважають безпечнішим залишатися там, де вони зараз перебувають. До основних бар'єрів повернення з-за кордону є:

Зазначимо, соціологи опитали українців віком від 18+ років, що на момент початку війни проживали в містах з населенням 50 тисяч жителів та більше. Його провели з 23 по 26 вересня. Розмір вибірки — 2 000 респондентів.
У серпні українці відповіли, наскільки вони впевнені в перемозі України. Як свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", абсолютна більшість (93%) впевнені, що Україна зможе відбити напад росії. Близько 60% зазначили, що для перемоги у війні необхідний більше часу: 20% вважають, що необхідно більше року, 40% - півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців. У вересні громадяни України відповіли, чи готові вони поступитися територіями у війні з росією. 87% українців не готові на жодні територіальні поступки. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
Нагадаємо, російські соціологи фіксують зменшення підтримку війни та приєднання до росії нових територій. Крім того, в Україні ще є люди, які відносять себе до громадян СРСР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.