Скільки територій Харківської області замінували окупанти

Дороги в регіоні засипані протипіхотними мінами

Скільки територій Харківської області замінували окупанти

Близько 12 тисяч квадратних кілометрів у Харківській області потребують розмінування. Туди вже направили зведені загони ДСНС двох типів – для розбору завалів, це близько 170 фахівців. Другий тип – загони піротехніків.

Про це заявив заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш. За його словами, на Харківщині інтенсивність замінування набагато вища, ніж була в Київській області.

"Велика кількість протипіхотних мін. Вони буквально розсипані вздовж доріг. Зараз в області працює 129 піротехніків. Плануємо до жовтня збільшити їхню кількість вдвічі. Щодня прибувають нові команди, за ними закріплюється територія і вони працюють", – зазначив Примуш.

Додатково залучаються до розмінування й іноземні команди. Поки що вони у невеликій кількості, бо Харківська область лишається потенційно небезпечною.

Що відомо про забруднення мінами територій України 

Через війну майже половина території України була забруднена мінами та вибухонебезпечними предметами. На цей час потенційно небезпечну територію з 300 тисяч квадратних кілометрів вдалось скоротити до 185 тисяч квадратних кілометрів. Поряд з цим ситуація ускладнюється постійними обстрілами ряду населених пунктів та областей. Всього з початку війни вилучили понад 192 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі – понад 2 100 авіаційних бомб. Обстежено територію майже 70 тисяч гектарів. Зусилля піротехніків ДСНС зараз зосередженні на територіях Київської, Сумської, Чернігівської областей, а також ліквідації наслідків постійних обстрілів у Харківській Донецькій, Запорізькій, Миколаївській областях. Групи розмінування НГУ виконували завдання у 36 населених пунктах Бучанської, Ірпінської, Макарівської, Гостомельської, Немішаївської, Бородянської територіальних громад Київської області, у взаємодії з ДСНС до розмінування території Чорнобильської АЕС. 

Що робити, якщо знайшли підозрілий предмет

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони можуть вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї». Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі — це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині. Заборонено:

  • наближатися до вибухонебезпечного предмета або брати його;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки варто повідомляти ДСНС або поліції.

Нагадаємо, українців просять через чат-бот "єВорог" повідомляти про міни та снаряди. Крім того, Україна отримає 89 млн доларів на розмінування від США.

Також Інформатор писав, що в Україні запрацював новий додаток з мінної безпеки "MineFree".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube