Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Дороги в регіоні засипані протипіхотними мінами
Близько 12 тисяч квадратних кілометрів у Харківській області потребують розмінування. Туди вже направили зведені загони ДСНС двох типів – для розбору завалів, це близько 170 фахівців. Другий тип – загони піротехніків.
Про це заявив заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш. За його словами, на Харківщині інтенсивність замінування набагато вища, ніж була в Київській області.
"Велика кількість протипіхотних мін. Вони буквально розсипані вздовж доріг. Зараз в області працює 129 піротехніків. Плануємо до жовтня збільшити їхню кількість вдвічі. Щодня прибувають нові команди, за ними закріплюється територія і вони працюють", – зазначив Примуш.
Додатково залучаються до розмінування й іноземні команди. Поки що вони у невеликій кількості, бо Харківська область лишається потенційно небезпечною.
Через війну майже половина території України була забруднена мінами та вибухонебезпечними предметами. На цей час потенційно небезпечну територію з 300 тисяч квадратних кілометрів вдалось скоротити до 185 тисяч квадратних кілометрів. Поряд з цим ситуація ускладнюється постійними обстрілами ряду населених пунктів та областей. Всього з початку війни вилучили понад 192 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі – понад 2 100 авіаційних бомб. Обстежено територію майже 70 тисяч гектарів. Зусилля піротехніків ДСНС зараз зосередженні на територіях Київської, Сумської, Чернігівської областей, а також ліквідації наслідків постійних обстрілів у Харківській Донецькій, Запорізькій, Миколаївській областях. Групи розмінування НГУ виконували завдання у 36 населених пунктах Бучанської, Ірпінської, Макарівської, Гостомельської, Немішаївської, Бородянської територіальних громад Київської області, у взаємодії з ДСНС до розмінування території Чорнобильської АЕС.
Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони можуть вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї». Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі — це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині. Заборонено:
Про усі подібні знахідки варто повідомляти ДСНС або поліції.
Нагадаємо, українців просять через чат-бот "єВорог" повідомляти про міни та снаряди. Крім того, Україна отримає 89 млн доларів на розмінування від США.
Також Інформатор писав, що в Україні запрацював новий додаток з мінної безпеки "MineFree".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.