З 24 лютого майже половина України була забруднена мінами

Читать на русском

Обстежено територію майже 70 тисяч гектарів

Читать на русском
З 24 лютого майже половина України була забруднена мінами

Обстежено територію майже 70 тисяч гектарів

Через війну майже половина території України була забруднена мінами та вибухонебезпечними предметами. На цей час потенційно небезпечну територію з 300 тисяч квадратних кілометрів вдалось скоротити до 185 тисяч квадратних кілометрів. Поряд з цим ситуація ускладнюється постійними обстрілами ряду населених пунктів та областей.

Як зазначили у Міністерстві внутрішніх справ України, всього з початку війни вилучили понад 192 тисяч вибухонебезпечних предметів, у тому числі – понад 2 100 авіаційних бомб. Обстежено територію майже 70 тисяч гектарів, передає Інформатор. 

"Вже обстежено 48 630 гектарів земель сільськогосподарського призначення на деокупованих територіях України. Зусилля піротехніків ДСНС зараз зосередженні на територіях Київської, Сумської, Чернігівської областей, а також ліквідація наслідків постійних обстрілів у Харківській Донецькій, Запорізькій, Миколаївській областях", - зазначив начальник управління піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Олег Бондар. 

За інформацією ДСНС, від вибухонебезпечних предметів в Україні постраждали 152 людини, з них 13 дітей, загинули 39 людей, четверо з них – діти. Заступник начальника управління вибухотехнічної служби Національної поліції Дмитро Каракуркчі повідомив, що вибухотехніки Нацполіції вилучили понад 120 тисяч вибухонебезпечних предметів.

"Підрозділами вибухотехнічної служби Нацполіції здійснюється огляд місця подій за фактами ракетно-бомбових ударів та артилерійських обстрілів, розмінування деокупованих територій. Уже було вилучено понад 120 тисяч вибухонебезпечних об’єктів, оглянуто близько 10 тисяч гектарів, кількість виїздів – близько 15 тисяч", - сказав Каракуркчі.

Водночас вибухотехніки Нацполіції перед початком навчального року оглянули на предмет вибухонебезпечних предметів шкіл та навчальних закладів. Своєю чергою, начальник інженерної служби Головного управління Нацгвардії Олександр Цікра зазначив, що зі складу інженерних підрозділів НГУ створено 28 груп розмінування, які залучаються до виконання завдань з оперативного реагування на виявлення вибухонебезпечних предметів. До виконання завдань з гуманітарного розмінування визначено 16 груп. 

"На теперішній час групами розмінування НГУ знищено 16 754 вибухонебезпечних предметів. Основу кількісних показників складають протитанкові, протипіхотні міни, ракети, артилерійські боєприпаси, авіаційні ракети і бомби, мінні пастки", – зазначив Цікра.

За його словами, групи розмінування НГУ виконували завдання у 36 населених пунктах Бучанської, Ірпінської, Макарівської, Гостомельської, Немішаївської, Бородянської територіальних громад Київської області, у взаємодії з ДСНС до розмінування території Чорнобильської АЕС. Окрім проведення безпосередньо розмінування, інженерні підрозділи Нацгвардії зараз виконують завдання з розвідки, влаштування інженерних загороджень, здійснення руйнувань визначених об’єктів, фортифікаційне обладнання, влаштування захисних споруд, участь у ліквідації надзвичайних природних і техногенних ситуацій.

 

Що робити, якщо знайшли підозрілий предмет

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони можуть вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї». Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі — це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині. Заборонено:

  • наближатися до вибухонебезпечного предмета або брати його;
  • розбирати, кидати, бити по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
  • приносити вибухонебезпечний предмет додому.

Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників або поліцію.

Джерело: ДСНС
Джерело: ДСНС

Нагадаємо, українців просять через чат-бот "єВорог" повідомляти про міни та снаряди. Крім того, Україна отримає 89 млн доларів на розмінування від США.

Також Інформатор писав, що в Україні запрацював новий додаток з мінної безпеки "MineFree".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.