В Україні запрацював новий додаток з мінної безпеки "MineFree"

Завдяки "MineFree" кожен зможе зробити свій внесок у розмінуванні України

В Україні запрацював новий додаток з мінної безпеки "MineFree"

В Україні запрацював новий мобільний застосунок з мінної безпеки MineFree. Його можливо завантажити з App Store та Google Play

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

З початку війни працівники ДСНС вилучили більше ніж 176 тисяч вибухонебезпечних предметів на території нашої країни. Однак, попри зусилля рятувальників, понад 30% території України зараз вважається потенційно забрудненою різними боєприпасами та вибуховими пристроями. Щодня мешканці міст і селищ наражаються на небезпеку через залишену або використану ворогом вибухонебезпечну зброю на вулицях, лісах, полях, річках, озерах. Багато людей повертаються у рідні домівки та місця, однак умови життя змінилися, і про це необхідно пам'ятати.   

Завдяки застосунку "MineFree", кожен, хто встановить його на свій телефон в Україні, матиме можливість: 

  • переглянути мапу, на якій позначено потенційно небезпечні території, згідно з даними ДСНС,
  • отримати сповіщення у випадку наближення до небезпечного об'єкту,
  • ознайомитися з довідником ДСНС, у якому є фото та опис вибухонебезпечних предметів,
  • повідомити про знаходження вибухонебезпечних або підозрілих предметів.

Для зареєстрованих користувачів у застосунку розроблена спеціальна електронна форма з фото, описом, адресою і геолокацією. Ця інформація відразу надходить до рятувальників, що забезпечує оперативне реагування ДСНС і подальше знешкодження таких предметів. Більше про весь функціонал можливо дізнатися на сайті.

Джерело: ДСНС
Джерело: ДСНС

Правила поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами

  • Будьте пильними. Якщо бачите підозрілий або незнайомий предмет, потрібно бути обережними. Міни та інші вибухонебезпечні предмети зазвичай приховані. Вони можуть бути у покинутих будинках, на вулицях, на дитячих майданчиках, у полях, лісах, узбіччях, доріг.
  • Не чіпайте. У жодному разі не торкайтесь вибухонебезпечних або підозрілих предметів. Не намагайтесь пересунути, підняти або знешкодити їх самостійно. Також не чіпайте покинуту техніку. Не піднімайте речі, якщо вони не ваші, а саме: загублений телефон, іграшку, сумку, та інші, тому що вони можуть бути заміновані.
  • Не підходьте. У випадку знаходження вибухонебезпечного або підозрілого предмету, відійдіть на максимально безпечну відстань. Тримайте безпечну відстань, але не менше, ніж 100 метрів.
  • Позначте місце. Потрібно позначити місцезнаходження вибухонебезпечного предмету, щоб його бачили інші за допомогою червоної сигнальної стрічки, червоного трикутника направленого донизу, напису "небезпечно міни" або підручних матеріалів — каміння, гілок, ганчірок.
  • Попередьте інших. Попередьте про небезпечну знахідку усіх інших. Відведіть їх на безпечну відстань, але не менше ніж 100 метрів, або якнайдалі. Діти мають знати, що потрібно негайно попередити дорослих про всі небезпечні знахідки.
  • Повідомте ДСНС. У разі виявлення небезпеки, користуйся мобільним застосунком "MineFree", щоб швидко повідомити органи Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), або зателефонуйте на екстрені номери: 101 - ДСНС, 102 - поліція.

Нагадаємо, Словенія передасть Україні обладнання для розмінування та допоможе у відновленні Харкова. Крім того, розмінуванням України будуть займатись 80 нових піротехнічних підрозділів.

Також Інформатор писав, що Україна є однією з найзамінованіших країн світу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube