У РНБО пояснили, що буде, якщо окупанти наважаться підірвати Каховську ГЕС

Читать на русском

Наслідки неминучі

Читать на русском
У РНБО пояснили, що буде, якщо окупанти наважаться підірвати Каховську ГЕС

Наслідки неминучі

Загарбники можуть вдатися до підриву Каховську ГЕС. Однак це нашкодить насамперед їм, бо водопостачання до Криму буде зупинено. В апараті Ради національної безпеки і оборони України вже розглянули варіант такого кроку росіян. 

Про це в ефірі 24 каналу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. Він наголосив, що питання водопостачання на окупований півострів є важливим для загарбників.

Росіяни виносять це питання на порядок денний, як обов'язкову річ. Крім того, такий пункт є в тих перемовинах, які країна-агресорка хотіла проводити.  

"Якщо вони вдадуться до таких речей, то ніякого водопостачання найближчі роки туди (до Криму, - ред.) бути не може. Інша справа, що вони можуть знищити агрегати, які там є і які виробляли електроенергію для нашої країни. Це вони можуть зробити, у нас є інформація щодо цих речей", - сказав Данілов.

За його словами, згідно з українськими розрахунками, якщо окупанти підуть на підрив Каховської ГЕС, то є небезпека для деяких населених пунктів. Так, це буде не просто знищенням об'єктів інфраструктури, а катастрофою неймовірних масштабів з величезною кількістю людських жертв.

 

 

Каховська ГЕС на карті, джерело: deepstatemap
Каховська ГЕС на карті, джерело: deepstatemap

Хто керував захопленням Каховської ГЕС

Захопити Каховську ГЕС і підірвати Північно-Кримський канал дали наказ двоє російських командувачів. Мова йде про заступника командуючого Чорноморського флоту рф з матеріально-технічного забезпечення генерал-майора Міхаїла Яснікова та командувача 11 окремої інженерної бригади, полковника Дмітрія Маркова. Їхні дії негативно вплинули на водозабезпечення регіону, функціонування зрошувальної системи Херсонської області, завдали значної шкоди довкіллю та матеріальних збитків Україні. Встановлено, що 24 лютого військові країни-окупанта із застосуванням важкого озброєння:

  • захопили адміністративні будівлі та споруди Каховської ГЕС і взяли у заручники персонал;
  • заблокували функціонуванню гідроелектростанції у штатному режимі;
  • зруйнували автодорожній міст;
  • підірвали споруди Північно-Кримського каналу, щоб подати дніпровську воду до тимчасово окупованого Криму.

Генерал-майор Ясніков віддавав накази щодо незаконного захоплення обох об’єктів критичної інфраструктури. А полковник Марков керував підривами.

Нагадаємо, ЗСУ закріплюються на звільнених територіях Півдня України. Крім того,  окупанти блокують мобільний зв’язок та інтернет, щоб приховати переміщення техніки. 

Також Інформатор писав, що рашисти підтягнули в Луганську область багато техніки та мобілізованих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.