У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
На щастя, перед початком повномасштабного вторгнення Україна від’єдналась від російської енергосистеми та приєдналась до Європейської
Україною прокотилася хвиля примусових відключень електроенергії. Це вимушені кроки для того, щоб Україна не залишилась повністю без світла. Цього і не станеться, адже нам зможе допомогти Європа. На щастя, технічна можливість для цього є.
21 жовтня директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко розповів про те, що відбувається з електроенергією в Україні в ці дні. Ситуація складна, і від 30 до 40% енергетичної інфраструктури тим чи іншим чином пошкоджено. Точну цифру назвати важко, бо щодня вона змінюється в обидві сторони: ремонтні бригади працюють, але й обстріли не припиняються.
Чи можна отримати необхідне енергетичне обладнання в Європі, щоб швидко замінити знищене під час обстрілу? На жаль, обладнання ЄС та США не відповідає українським стандартам.
"В Європі взагалі немає ліній потужністю 750 кв, які в Україні є найбільш потужними лініями. В Європі - 400 кв потужність. Тому такого обладнання в Європі практично і фізично неможливо знайти, хіба що в пострадянських країнах, і здебільшлго там лінії теж відімкнені вже багато років", - каже Директор Центра дослідження енергетики.
Проте наразі тривають перемовини щодо отримання допомоги з-за кордону. Україна зможе імпортувати електроенергію з Європейського Союзу – до 500 МВт якщо ми не зможемо генерувати власну. Але зараз такої потреби немає.
"Якщо ППО працюватиме так, як вона працювала останні два дні, і на стільки ж ефективно, як ППО, українці прикрутять своє споживання електрики, то в такому разі ми не потребуватимемо імпорту, і енергетики крок за кроком відновлять ключові елементи електромережі. І ситуація - я не скажу, що вона буде геть нормальною, як в мирний час, але вона буде кращою, ніж сьогодні. І скоріш за все навіть вдастся відмовитись від примусових відключень, які, на жаль, сьогодні доводиться застосовувати", - повідомив директор Центру досліджень енергетики.
Останні дні росія здійснює цілеспрямований обстріл об’єктів критичної інфраструктури. Під ударами опинились Бурштинська ТЕС, Придніпровська ТЕС, а також підприємства в Києві, Харкові та Житомирі. В трьох областях України запровадили примусове відключення електроенергії. В решті регіонів українців просять заощаджувати світло.
Раніше ми писали про те, що у Києві та деяких областях відключать електроенергію. Без електроспоживання залишилась частина Житомира.
Софія Єлагіна