Російський паспорт – це ворожа зброя
На урядовій нараді погодили законопроєкт про кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію. Це дозволить насамперед покарати організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. В тому числі покаранню підлягають російські громадяни, які цим займались.
Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Ці нововведення направлені проти держслужбовців з ворожими паспортами та проти тих, хто прямо чи опосередковано сприяє російській паспортизації.
За участі фахівців ГПУ, СБУ, Мінреінтеграції, правозахисників, народних депутатів — підготовлено законопроєкт, який вводить кримінальну відповідальність за:
Важливо! Отримання російського паспорта на тимчасово окупованих територіях виправдане лише у випадку, коли людина за допомогою цього "документу" намагається через рф та треті країни повернутись на підконтрольні Україні території.
Вже декілька місяців російські військові намагаються примусово проводити паспортизацію на окупованих територіях України. Їхня мета – легалізувати свою тимчасову "владу" та підготувати ґрунт для проведення псевдореферендумів, а також внести до списків якомога більше українців, щоб насильно мобілізувати до свого війська.
Методологія такої паспортизації – шантаж. Окупанти створюють відповідні умови, блокуючи доставку гуманітарної допомоги з боку України, погіршуючи соціальні умови та економічну ситуацію, а потім видають, наприклад, одноразові виплати в якісь 10 тисяч своїх рублів в обмін на російський паспорт.
Рашисти, обіцяючи українцям свої "корочки", натякають на начебто переваги від паспортів рф, але не кажуть про ризики від отримання такого "документа". Його потенційних власників чекає ціла низка пасток, а ціною, яку прийдеться віддати за російське громадянство, може стати навіть власне життя. Усі громадяни працездатного віку, хто отримує паспорт рф, автоматично потрапляють до лав потенційних бійців окупаційної армії. У окупантів величезні втрати на фронті – за даними Міноборони України з 24 лютого вони вже перевищили 54 тисячі осіб. Тож, ворог все частіше буде оновлювати своє військо за рахунок "паспортизованих" українців.
Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях рекомендують намагатись максимально відтягувати день отримання паспорта рф. Хоча зрозуміло, що жити в окупації без даного документу достатньо складно. Отримання російського паспорта несе у собі низку загроз:
Якщо перед громадянином України стоїть вибір: отримати паспорт чи залишити тимчасово окуповану територію, то кращий вибір – це евакуація. Таким чином ви допоможете ЗСУ скоріше звільнити нашу країну та завадите ворогу використати вас як "живий щит". У будь-якій ситуації важливо зберегти свій український паспорт, адже це документ, який підтверджує ваше громадянство.
Нагадаємо, ЄС не визнаватиме паспорти, які рф роздає українцям за спрощеною процедурою. Крім того, у Польщі відкриють центр із оформлення паспортів для українців.
Також Інформатор писав, що робити, якщо втратили паспорт за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.