Перевага росії в наявності ракет великої і середньої дальності була однією з основних
З початку війни окупанти використали для бомбардування України близько 4 750 ракет різної дальності. На це витратили 16 мільярдів доларів. Через дефіцит "Калібрів" і Х-555/Х-101 росія змушена використовувати дорогі Х-47 "Кинджали" та неточні Х-22. Країні-агресорці довелось значно зменшити інтенсивність обстрілів.
Про це йдеться в оцінці Forbes Україна. Станом на 3 січня у рф залишалося тільки 59 ракет "Калібр". Щомісяця рф виготовляла близько 15 ракет "Калібр". Приблизно стільки ж Москва зараз використовує для ударів по Україні (44 ракети за період з 3 січня по 30 березня). За 13 місяців війни також колосально (на понад 90%) зменшився запас російських ракет Х555/101.
"Масштаб російських проблем підтверджує статистика – останні місяці інтенсивність обстрілів різко зменшилася, ймовірно, складнощів із виготовленням нових ракет додалося через санкції на електронні компоненти. Проте в росії все ще залишаються тисячі ракет малої дальності типу С-300, які бʼють на відстань до 200 км та руйнують прифронтові міста", - йдеться у повідомленні.
Зараз росія здатна виготовляти лише близько 50 далекобійних ракет на місяць. А для того, щоб накопичувати запас, росіянам потрібно використовувати менше ракет, ніж вони здатні виробляти. Тому, ймовірно, рф обмежить використання ракет влітку, щоб створити запас на наступну зиму. Або взагалі відмовитися від ідеї вражати українську енергетичну інфраструктуру та змінить тактику ракетних обстрілів, обравши нові пріоритети.
Від початку війни росія застосувала для обстрілів України близько 2 475 ракет великої дальності загальною вартістю 12,5 мільярдів доларів та близько 2 300 ракет малої дальності на суму 3,5 мільярда доларів. Для порівняння, для бомбардування Іраку у 2003 році США використали ракет приблизно на 1 мільярд доларів. Майже аналогічну суму США витратили на ракетний удар по Іраку в 1991 році, під час проведення операції "Буря в пустелі". На боротьбу проти "Ісламської держави" в Сирії та Іраку США витрачали близько 10 мільйонів на день для ракетних та авіаційних ударів. Це в чотири рази менше, ніж середні витрати рф.
"Таким чином, обстріли України стали однією з найдорожчих ракетних кампаній в сучасній історії. Але на відміну від операцій США та союзників вони не дали відчутної переваги для РФ на полі бою та не стали ефективними для руйнування економіки України", - наголошується у повідомленні.
Найближчим часом може статися нова ракетна атака по території України. Адже в Чорному морі перебувають ракетоносії з "Калібрами". Поки невідомо, в якому стані перебуває ворожа авіація і що відбувається на аеродромах рф. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов. Він нагадав, що один з останніх ракетних масованих ударів відбувся два місяці тому.
Нагадаємо, українські прикордонники відбили штурм одразу шести груп Вагнера. Крім того, на окуповане Запоріжжя звезли російських медиків для лікування окупантів.
Також Інформатор писав, що загарбники можуть частіше обстрілювати житлові будинки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.