Окупанти можуть частіше обстрілювати житлові будинки: Жданов пояснив чому

Читать на русском

За словами військового експерта, в житловий квартал поцілити легше, ніж, наприклад, в об'єкт енергетичної підстанції

Читать на русском
Жданов
В Україні може побільшати вогневих ударів по цивільних об'єктах та житловій забудові - Жданов

За словами військового експерта, в житловий квартал поцілити легше, ніж, наприклад, в об'єкт енергетичної підстанції

Окупанти обстрілюють житлові квартали міст України. Надалі тактика їхнього терору може посилитись. Через те, що у них закінчується високоточна зброя, вони почнуть використовувати менш точну, яку складніше, а подекуди й неможливо збити. 

Про це "24 каналу" розповів військовий експерт Олег Жданов. 22 березня рашисти обстріляли житловий квартал Запоріжжя. Поблизу не було жодних військових об'єктів. У поліції повідомляли, що ворог вдарив по будинку з реактивної системи залпового вогню "Смерч". 

"Торнадо-С" – це боєприпас підвищеної дальності, який летить на 120 кілометрів. Його запускають із РСЗВ "Смерч" калібру 308 міліметрів. Росіяни часто використовують ці системи не лише по наших військах, але й по цивільних об'єктах", – розповів Жданов.

У ворога зменшуються запаси 

Запаси дронів та ракет у росії вже не такі великі, як були раніше. Зокрема ракети С-300, якими найчастіше обстрілювали Запоріжжя, зараз активно знищують наші військові. Як пояснив Жданов, кожна пускова установка має свій ресурс, а стільки ракет, скільки випустили росіяни, не витримає жодна з них. Тому росія переходить на такі засоби, які в них зараз є й наявності. Йдеться також і про РСЗВ "Смерч". Ймовірно, останні дати були визначені росією для завдання по Україні повітряних або ракетних ударів. Але якщо ракети у них зараз в дефіциті, окупантам довелось стріляти із того, що було.

 

Тактика терору продовжиться

Жданов звернув увагу на те, що у росії закінчується високоточна зброя. Для того, щоб тиснути на українців, вони застосовують зброю, яка має велике відхилення від розрахункової точки прицілювання. Тому зараз в Україні може побільшати вогневих ударів по цивільних об'єктах та житловій забудові.

"В житловий квартал поцілити легше, ніж, наприклад, в об'єкт енергетичної підстанції. Через те, що у неточних ракет навісна траєкторія і кут вильоту менший за 45 градусів – її важко визначити тими ж радіолокаційними станціями", – акцентував Жданов.

Чим можна боротися з реактивними снарядами

Єдина система, яка теоретично може боротися з реактивними снарядами – "Залізний купол". За словами Жданова, це система ППО, яку використовують для боротьби з ракетами та реактивними снарядами, які запускають по території Ізраїлю. Втім через позицію Ізраїлю отримати таку систему принаймні найближчим часом, на жаль, малоймовірно.

Удар окупантів по Запоріжжю 

22 березня армія рф обстріляла територію обласного центру із РСЗВ "Смерч". Один із реактивних снарядів Торнадо-С ударив по багатоповерхівках спального району. У результаті розриву інших п’яти – пошкоджено цивільну інфраструктуру міста. Внаслідок обстрілу травмовано 32 людини, 28 з них госпіталізовано (в тому числі троє дітей). Ще одна людина померла в лікарні від отриманих поранень. Поліцейські задокументували наслідки воєнних злочинів окупантів, провели огляд місцевості та зібрали всі речові докази військової агресії росіян. Правова кваліфікація – ч. 1, ч. 2 ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, над Одещиною сили ППО знищили 2 ворожі ракети. Крім того, сили оборони збили російський винищувач у районі Ізюма. 

Також Інформатор писав, що росіяни пішли на штурм Авдіївки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.