Скільки людей отримали дозвіл на виїзд та не повернулися - екснардеп Ємець навів вражаючу статистику

Ємець розповів про українські міністерства, які давали дозвіл військовозобов'язаним чоловікам на виїзд за кордон

Втеча за кордон
Скільки людей отримали дозвіл на виїзд від міністерств на виїзд і не повернулися. Колаж: Інформатор, Getty Images

В Україні понад 15 тисяч військовозобов'язаних людей отримали дозвіл на виїзд за кордон від міністерств. І більше тисячі з них назад не повернулися. Йдеться про статистику за 2024 рік.

Про це розповів колишній народний депутат Леонід Ємець. Відповідний допис він опублікував у Facebook. 

Він зазначив, що на адресу Адміністрації Держприкордонслужби надійшло 14 287 листів від органів державної влади з клопотаннями про надання дозволу на виїзд за межі країни 19 713 особам чоловічої статі. Із них - 15 711 чоловіків змогли виїхати за кордон. 

А от назад не повернулися 1 130 військовозобов'язаних. Зокрема, тих, хто перетнули держкордон за клопотаннями наступних відомств:

  • Міністерства культури та стратегічних комунікацій України – 579 чоловіків;
  • Міністерства молоді та спорту України – 366 чоловіків;
  • Державної служба України з етнополітики та свободи совісті – 89 чоловіків;
  • Міністерства освіти і науки України – 61 чоловік;
  • Міністерства аграрної політики та продовольства України – 19 чоловіків;
  • Міністерства економіки України – 16 чоловіків.

Виїзд чоловіків за кордон 

Виїхати за межі України можуть чоловіки віком до 18 та понад 60 років, які виключені з військового обліку за станом здоров’я і не здійснювали тяжкого злочину. До них належать особи з інвалідністю та тяжкими інфекційними захворюваннями. Військовозобов'язані можуть виїхати за кордон за таких підстав: за станом здоров’я; для навчання; якщо вони є держслужбовцями; за сімейними обставинами; за професією; для допомоги ЗСУ.

На додачу, Кабмін ухвалив зміни до правил виїзду студентів за межі країни з 2 квітня. Виїхати зможуть студенти-чоловіки, які: віком від 18 до 22 років, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації; навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної або комунальної форм власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування); є учасниками освітньої академічної мобільності; їдуть на навчання до іноземних закладів освіти строком на 1 семестр.

При перетині кордону українські прикордонники почали вимагати в чоловіків довідку з ТЦК та СП чи документи, які підтверджують надання відстрочки від мобілізації. Без них не пропускають, навіть якщо громадянин на законних підставах може виїжджати за кордон під час дії воєнного стану. Юристи вважають, що у ДПСУ таких прав немає. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube