Основні показники у прогнозі на 2024-2026 роки не змінилися у порівнянні з держбюджетом
Кабінет Міністрів України сьогодні, 20 грудня, схвалив макропрогноз на 2024-2026 роки. Щодо наступного року, то в порівнянні з головним фінансовим планом країни (держбюджетом) основні показники не змінилися. Уряд вважає, що безпекові ризики будуть щороку покращуватися, що впливатиме на зростання ВВП.
Про це написав голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він оприлюднив відповідний допис у Телеграм-каналі.
"Прогноз на 2024 очікувано без змін. В тих же показниках, що враховані при затверджені бюджету на 2024 рік", - йдеться у повідомленні.
Крім цього, Гетманцев нагадав основні орієнтири на наступний рік без конкретних шляхів їх досягнення. Серед них є:
Своєю чергою, курсу в затвердженому прогнозі немає, але в розрахунках до бюджету враховано середній по року - 40,7 грн/дол. Крім цього, за оцінками уряду, безпекові ризики будуть щороку покращуватися, що впливатиме на зростання ВВП.
"За оцінками Уряду реальний ВВП, а це головний інтегральний показник у прогнозі, у 2025 році зросте на 6,8%, у 2026 - на 6,6%. В матриці поточних прогнозів - це навіть трохи оптимістичні розрахунки (останні відповідні прогнози НБУ і МВФ скромніші). Утім навіть ці відносно оптимістичні очікування, показують наскільки далеким для досягнення є зараз завдання подолання розриву у реальному ВВП, спричиненого війною. Бо не важко порахувати, що на кінець 2026 року реальний ВВП буде все ще менше 90% від рівня 2021 року. І це з врахуванням покращення безпекових ризиків з 2025 року", - наголосив Гетманцев.
Пізніше він ще раз вставив власну думку щодо прогнозу уряду. Він заявив, що жоден з існуючих базових прогнозів не враховує програму масштабного повоєнного відновлення.
"Бо параметри такої програми невідомі, і її вплив фізично не можливо оцінити. Реалізація такої програми із залученням пільгового зовнішнього фінансування та приватних інвесторів, паралельно із прогресом у перемовинах про вступ до ЄС та працюючими гарантіями безпеки, суттєво прискорять очікувані темпи відновлення", - додав Гетманцев.
Нагадаємо, що 19 жовтня Верховна Рада завершила процес розгляду проєкту держбюджету-2024 у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 285 народних депутатів.
2 листопада Кабмін подав до Верховної Ради проєкт закону про держбюджет-2024, підготовлений до другого читання. Були збільшені дохідна частина проєкту держбюджету та видатки й надання кредитів. Потреба у зовнішній фінансовій підтримці складає близько 41 млрд доларів США.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.