Президент України Володимир Зеленський перебував у Хорватії, звідки зробив ряд важливих заяв, однією з найважливіших були його слова щодо шансу на завершення війни вже у цьому році
Середа 9 жовтня була наповнена значущими подіями як на міжнародній арені, так і всередині країни. Головною новиною, ймовірніше за все, стала скасована зустріч Контактної групи Рамштайн, яка мала стати важливим етапом у військовій підтримці України. Через несприятливі погодні умови США перенесли її на пізніший термін. Також привернув увагу візит Володимира Зеленського до Хорватії, де він зробив ряд важливих заяв, а Україна зміцнила оборонні та економічні зв’язки з країнами Південно-Східної Європи.
Окрім цього, в Україні продовжуються зміни в мобілізаційній сфері: тут тимчасова зупинка бронювання працівників критичних підприємств вже викликала жваве обговорення, а спроба військовослужбовця Сергія Гнезділова привернути увагу до проблем відсутності демобілізації, схоже, з тріском провалилася.
Але розглянемо по черзі всі найтоповіші новини сьогодняшнього дня. Якісь з них ви могли пропустити.
Чергову зустріч Контактної групи з питань оборони України, що планувалася на 12 жовтня на авіабазі Рамштайн у Німеччині, було відкладено через суперураган Мілтон, який насувається на США. Внаслідок цього президент США Джо Байден скасував свій візит до Німеччини. Державний секретар Ентоні Блінкен також не зможе взяти участь у зустрічі. В Пентагоні зараз визначають нову дату засідання, і це може бути 17-18 жовтня під час зустрічі міністрів оборони НАТО.
Зауважимо, що це засідання мало відбуватися на рівні лідерів держав. Воно вважалося важливим для України, оскільки Зеленський мав представити партнерам план перемоги у війні проти Росії. Докладніше >>>
Президент України Володимир Зеленський прибув сьогодні до Хорватії, де провів зустріч із прем'єр-міністром Андреєм Пленковичем та взяв участь у третьому саміті "Україна – Південно-Східна Європа". На порядку денному було обговорення оборонної співпраці, реабілітації українських військових і відновлення України.
Зеленський сказав, що з липня вони працюють над Формулою миру. У листопаді все буде готове - з усіма умовами, в яких прописано справедливе завершення війни:.
"Цей план вже було представлено США. Ділимося цим планом з усіма нашими партнерами для досягнення цілей плану", - наголосив він.
Зеленський також заявив, що поточна ситуація на фронті створює можливість для досягнення миру до 2025 року, що зробить наступні три місяці ключовими для стабілізації ситуації.
"Ситуація на полі бою створює можливість вжити рішучі заходи для припинення війни не пізніше 2025 року", - підкреслив Зеленський, закликавши до активних дій у цей період.
Окрім цього, Україна та Хорватія підписали угоду про довгострокове співробітництво, зокрема в оборонній галузі. Хорватія стала 27 країною або організацією, з якими Україна уклала двосторонню безпекову угоду. Докладніше >>>
Уряд України 8 жовтня ухвалив рішення тимчасово призупинити бронювання працівників критично важливих підприємств до 15 листопада 2024 року. Це сталося після обурення президента Зеленського через масове бронювання понад 1,5 мільйона осіб.
Відомо, що тепер до 15 листопада має бути проведений аудит рішень щодо бронювання, щоб виявити можливі зловживання. Крім того, Мінекономіки та Міноборони мають підготувати новий порядок перевірки обґрунтованості бронювання військовозобов'язаних. Докладніше >>>
Українські безпілотні сили завдали успішного удару по 67-му арсеналу Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ у Брянській області. На складі зберігалися боєприпаси, зокрема, постачені КНДР, а також керовані авіабомби. Значна частина з них розміщувалася просто неба. Ця атака серйозно порушила логістичні можливості російської армії, створивши труднощі для забезпечення бойових підрозділів на ключових напрямках. Докладніше >>>
Державне бюро розслідувань затримало військовослужбовця 56 окремої мотопіхотної бригади Сергія Гнезділова, який раніше самовільно залишив частину. Його підозрюють у дезертирстві, що може призвести до 12 років позбавлення волі. У бригаді підтвердили наявність ознак кримінального правопорушення, а прокуратура відкрила справу на основі його публікацій у соцмережах.
За даними слідства, Гнезділов після направлення на медогляд не повернувся на службу й переховувався від правоохоронців два тижні. Він пояснював свої дії бажанням привернути увагу до відсутності термінів служби для військових, але зазнав критики з боку побратимів. У ДБР зазначили, що публічні обговорення таких випадків під час війни можуть негативно вплинути на моральний стан суспільства й грати на руку ворогу. Докладніше >>>
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.