Попри те, що декілька партій боєприпасів були неякісними, це так і не стало підставою для розірвання контракту з підприємством
З підприємством з "чорного списку", що постачало у ЗСУ неякісні боєприпаси, зокрема міни, досі укладають угоди. Декілька дефектних партій озброєння не стало причиною розірвання контракту АОЗ зі заводом. Наразі проблем з якістю мін чи боєприпасів вже немає.
Таку інформацію повідомив очільник Агенції оборонних закупівель Арсен Жумаділов, пише Hromadske. Він також підкреслив, що АОЗ продовжує купувати озброєння цього заводу для покриття потреб ЗСУ. Звільнення керівника підприємства не вплинуло на роботу.
Жумаділок запевнив, що наразі проблем з якістю мін чи боєприпасів більше немає — їх усунули. Водночас декілька партій дефектного озброєння не стало підставою для розірвання контракту з підприємством.
"Ми, Агенція оборонних закупівель, є ключовою закупівельною агенцією. І якщо ми не будемо контрактувати те чи інше підприємство оборонної сфери, то воно просто закриється. Якщо немає серйозних підстав для припинення контрактування, то підприємство має провести роботу над помилками й продовжити працювати", — пояснив він.
Очільник АОЗ при цьому додав, що наразі цей завод все ж перебуває у "чорному списку". Водночас, це не означає, що з ним не можна продовжувати співпрацю. Утім саме підприємство може переглянути перспективу власного існування.
За даними слідства, у серпні 2022 року посадовці Міністерства оборони України уклали контракт на закупівлю гуртової партії артилерійських снарядів із підприємством "Львівський арсенал". Міноборони перерахувало на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом, це - майже 1,5 млрд грн.
Після отримання коштів менеджери "Львівського арсеналу" перерахували частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. Втім, ця структура не відправила жодного снаряда до нашої держави, а отримані кошти вивела в тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках "Львівського арсеналу", в одному зі столичних банків.
22 грудня у Києві було затримано керівника одного з головних управлінь Міноборони. За причетність до оборудки йому загрожує до 15 років ув’язнення.
Згодом у бюджет країни вдалося повернути майже 1,5 млрд гривень, які намагалися вкрасти на закупівлі артилерійських снарядів для Збройних Сил України. Кошти були виведені за кордон під час придбання оптової партії боєприпасів.