Скандал у IT-світі: головного творця ChatGPT звільнили з посади гендиректора через "недостатню відвертість"

Сем Альтман покине свою посаду в OpenAI, а також вийде зі складу ради директорів

Гендиректор OpenAI звільнений
Чоловіка звинуватили в "недостатній відвертості" та поганому виконанні обов'язків

Генеральний директор компанії OpenAI Сем Альтман покине свою посаду. Також він вийде зі складу ради директорів. Це та сама компанія, яка розробила знаменитий ChatGPT.

Альтман не був "послідовно відвертим" у своїх контактах з правлінням, через що не зміг виконувати свої обов'язки. Про це йдеться в заяві корпорації. 

Зазначається, шо правління компанії "більше не має впевненості" в тому, що Альтман здатний керувати OpenAI. На його посаду тимчасово призначено технічного директора корпорації Міру Мураті. 

Альтман своє звільнення підтверджує. В соцмережі Х він опублікував пост, де попрощався з компанією та її командою. 

"Я любив працювати в OpenAI з такими талановитими людьми", - заявив ексгендиректор. 

Він ніяк не прокоментував причини свого звільнення та не надав якихось пояснень. Однак зазначив, що пізніше йому "буде що розповісти". 

Профільні технічні видання були в шоці від такого рішення корпорації. Вони називають його "надзвичайно неочікуваним", адже Альтман був фактично головним лицем OpenAІ. Буквально напередодні вже колишній голова виступав на презентації нової продукції корпорації, а 16 листопада виступав від імені компанії на форумі АТЕС. Тобто ніщо, як-то кажуть, "не віщувало біди" - і тут його раптом було звільнено. 

OpenAI - чим відома ця корпорація 

Нагадаємо, що OpenAI станом на сьогодні є одним зі світових лідерів в сфері розробки технологій ШІ - штучного інтелекту. Понад усе компанія відома тим, що створила всім відому нейромережу ChatGPT. Головним партнером та інвестором корпорації є Microsoft. 

Сем Альтман же був одним із засновників OpenAI. Він брав участь у розробці ChatGPT, а також був одним з розробників проєкту Worldcoin (криптовалютний стартап). 

На цей час ChatGPT є унікальним світовим феноменом. Нейромережа швидко підкорила серця користувачів своєю корисністю. Сьогодні ШІ використовують майже всі: студенти під час підготовки до занять, програмісти та айтішники при підготовці коду, музиканти та артисти (для створення кліпів), державні органи тощо.

Цей інструмент є досить унікальним, адже його можна застосовувати в абсолютно різних ситуаціях для розв'язання різних задач. Втім, варто розуміти, що ChatGPT не є ідеальним продуктом, а також не є повноцінним ШІ. Він може помилятися, давати неправильні відповіді або робити свою роботу надто схематично та "машинно". Тож в будь-якому разі його продукція потребує доробки людиною. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київ
Кропивницький
Луганськ
Луцьк
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернігів
Чернівці