Сирський запропонував Зеленському підняти “бойові” до 200 тисяч грн: у “Слузі народу” вигадали, як це зробити

У бюджеті можна знайти кошти на таку індексацію, але є умова

Підняття бойових виплат
Сирський пропонує підняти виплати до 200 тисяч грн. Колаж: Інформатор

В Україні можна підняти “бойові” виплати військовослужбовцям до 200 тисяч гривень. З такою пропозицією до президента Володимира Зеленського звернувся головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Зробити це можна, якщо відпустити тих, хто не хоче служити.

Про це заявив народний депутат від “Слуги народу”, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини Руслан Горбенко в інтерв’ю “Телеграфу”. За його словами, військові неодноразово зверталися до нього з проханням підняти “бойові”, коли він їздив на фронт.

“Вони хотіли б отримувати надбавку за бойові не 100 тисяч гривень, а 200 тисяч. Це можна робити? Так, можна! І є така пропозиція від головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який запропонував президенту подвоїти ці виплати для мотивації хлопців, які бажають битися і воювати”, – зазначив нардеп.

На його думку, знайти кошти на індексацію у бюджеті все ж можна, але є певний нюанс. Для цього доведеться звільнити з лав ЗСУ тих, хто не бажає воювати, тобто, так званих, відмовників.

“Я не бачу сенсу тримати таких людей в лавах нашої армії, краще ці кошти, які вивільняються (вони ж не будуть отримувати зарплату), спрямувати на додаткову мотивацію хлопців, які бажають воювати, захищати свою країну”, – додав Горобенко.

200 тисяч гривень “бойових”

Ще у середу, 21 лютого, президент Зеленський зустрічався зі своєю фракцію “слуг”. За заявами ЗМІ та Юрія Мисягіна, голова держави запропонував підвищити зарплатню тим військовим, які вже два роки поспіль воюють "на нулі". Причому підвищити аж вдвічі: зі 100 до 200 тисяч гривень. 

Інформатор робив висновки лише з приблизної математики, як можна це зробити. Всього в ЗСУ служать, за різними оцінками, від 850 тисяч до понад мільйона осіб. Відомо також, що при цьому десь дві третини не беруть безпосередньої участі в бойових діях, займаючись забезпеченням, логістикою, прикриваючи тил, охороняючи кордони тощо. Скільки ж тоді бійців перебувають саме на передовій, та ще й два роки поспіль?

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ветеран війни Юрій Гудименко розповідає про необхідність уважно ставитися до обмовок у контексті допомоги для України. Важливо розуміти, що заява Макрона ще не означає автоматичного направлення військ до конкретних районів, як, наприклад, під Авдіївку. Наш гість також підсумує допомогу з боку Франції та відгуки на заяви самого Макрона. Приєднуйтеся до обговорення - буде цікаво.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube