Сирський та Умєров разом вшанували пам'ять захисників Дебальцево

Головком ЗСУ та міністр оборони поклали квіти на Аскольдовій могилі в Києві

Сирський та Дебальцеве
Також Сирський розповів про те, що для нього означають бої за Дебальцеве

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський разом з міністром оборони Рустемом Умєровим та іншими офіційними обличчями відвідав Аскольдову могилу в Києві. Там він віддав шану полеглим захисникам Дебальцево у 2015 році. Тоді Сирський, який був одним з командирів у зоні АТО, також там воював. 

Головком розповів, що для нього означають бої за Дебальцеве. Він зробив пост у своєму Telegram-каналі. 

За словами Сирського, для нього битва за Дебальцеве - не просто термін з історії війни, яка триває вже майже 10 років. Це і частина особистого життя чинного головкома.

"Взимку 2015 року я був одним з командирів сил Антитерористичної операції і на Дебальцевському плацдармі. Одне із завдань, яке мені було визначено - координувати вихід українських підрозділів з Дебальцевого", - згадує Сирський. 

Він подякував військовим капеланам ПЦУ та греко-католицької церкви. Останні сотворили молитву за українських воїнів. 

Окрім цього, поруч з меморіалом пам'яті загиблих у Дебальцево поховані також два відомих українських воїни. Це Дмитро "ДаВінчі" Коцюбайло та Андрій "Джус" Пільщиков. Сирський вшанував і їх, назвавши загиблих "справжніми українськими лицарями". 

"Я знаю точно, ми повернемося у Дебальцеве, ми повернемося у Вуглегірськ, Логвинове, Рідкодуб, врешті ми повернемося у нашу українську Авдіївку і Донецьк. Ми звільнимо усі наші рідні українські землі! Ми знаємо, за що ми боремося! Ми переможемо!" - резюмував Сирський. 

Битва за Дебальцеве-2015: як це було та до чого призвело

Бої за Дебальцеве, що відбувалися у 2014-2015 роках, вважаються одним з найважливіших епізодів у контексті війни між росією та Україною. Дебальцеве, стратегічно важливе місто на сході України, стало місцем жорстоких боїв між українськими військами та сепаратистами, підтримуваними росією.

Ситуація загострилася взимку 2014-2015 років, коли військові сили України, оточені силами так званих "ДНР" та "ЛНР" разом із російськими військами, вирішили виконати операцію з визволення Дебальцевого. Українські війська, знаходячись в облозі, мали складність в забезпеченні себе зброєю, боєприпасами та медичною допомогою через блокаду.

Під час облоги міста тривали криваві бойові сутички, які призвели до значних людських втрат та матеріальних збитків. Українські війська виявили високу бойову майстерність та героїзм, але недостатня кількість ресурсів і невеликий обсяг допомоги з боку міжнародної спільноти створили складні умови для ведення оборонних дій.

20 лютого 2015 року українські війська були змушені відступити з Дебальцевого під тиском сил противника. Це стало однією із найбільших поразок для українських збройних сил під час війни періоду 2014-15 років. 

Після втрати Дебальцевого влада в Києві була змушена переглянути свою стратегію боротьби з окупацією. Це призвело до посилення ззаходів щодо вдосконалення українських військ, підвищення міжнародної підтримки та залучення більшого обсягу військової допомоги. 

Фактично, тоді, після важкої втрати Дебальцева, війна припинилася на довгих сім років - до російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Був підписаний "Мінськ-2", а лінія зіткнення по суті "заморозилася". 

Реактивні "Шахеди" вже в Україні: чи правда це, чим вони особливо небезпечні і чи буде Іран передавати росії такі безпілотники на масовій основі - дивіться коментар авіаційного експерта Анатолія Храпчинського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube