Відхід ЗСУ з Авдіївки: експерт розповів, чи правильне рішення прийняв Сирський

Читать на русском

Лакійчук вважає, що рішення про виведення військ з Авдіївки могло бути прийняте трохи раніше, але, впевнений, що командування на місці краще знає, що робити

Читать на русском
Олександр Сирський і Павло Лакійчук
Олександр Сирський і Павло Лакійчук

Лакійчук вважає, що рішення про виведення військ з Авдіївки могло бути прийняте трохи раніше, але, впевнений, що командування на місці краще знає, що робити

Керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" та капітан першого рангу запасу ВМС України Павло Лакійчук погодився з рішенням головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського про виведення українських військ з Авдіївки. Водночас він вважає, що це треба було зробити раніше.

Про це Лакійчук розповів у ефірі телеканалу "Еспресо". Він також заявив, що в таких ситуаціях важливіше зберегти військовий потенціал, ніж утримувати певні території. Лакійчук також додав, що це рішення загалом не покращує українські позиції на фронті, однак відтягувати подальше утримання Авдіївки можливості вже не було.

"Я погоджуюсь з генералом Сирським. Однозначно, коли є вибір між утриманням території і збереженням війська, потрібно обирати другий варіант. Адже військо у нас одне. Якщо ми його втратимо, то захищати нас буде нікому. З моєї точки зору, відхід з Авдіївки потрібно було здійснювати дещо раніше, але командування на місці краще знає свої ресурси та можливості", - сказав Лакійчук.

За словами Лакійчука, ситуацію на фронті оцінюють враховуючи сили противника та наші сили, а також географічні умови. Він пояснив, що було загроза оточення угрупування в Авдіївці, і було прийнято рішення або відводити війська, або зрізати ворожі мацаки з метою зняти загрозу. Однак він відзначив, що ресурсів, у тому числі боєприпасів, було обмаль, і противник мав значну перевагу.

Загалом Лакійчук зауважив, що операція в Авдіївці була складною, і останній етап виявився надскладним, але відступ організувати складно на будь-якому рівні. Він також висловив вдячність командуванню за зусилля в цій ситуації.

"Останній етап був надскладний, і далі буде багато неприємних повідомлень. Але треба розуміти, що організувати відступ дуже складно на будь-якому рівні. Наше командування зробило все, що змогло", - додав він.

Що відбувається в Авдіївці

У ніч з 16 на 17 лютого головнокомандувач Збройних Сил України, генерал Олександр Сирський, оголосив про стратегічне виведення українських військ з Авдіївки. За цим рішенням всі підрозділи нашої армії, які діяли в цьому районі, залишили місто. Такий крок був зумовлений стратегічною необхідністю уникнути можливого оточення.

Президент Володимир Зеленський заявив, що це рішення було прийнято, щоб зберегти життя нашим захисникам. Також він додав, що наразі рф має перевагу.

Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія", генерал-лейтенант Олександр Тарнавський заявив, що декілька наших військовослужбовців потрапили в полон, коли відходили з міста. У зв'язку з цим, Україна вже звернулася до міжнародних організацій із закликом забезпечити дотримання міжнародних стандартів гуманітарного права у стосунках з українськими полоненими.

Водночас третя штурмова бригада завдала суттєвих втрат окупантам: понад 1500 загиблими, понад 3500 пораненими та втрата понад 20 одиниць бронетехніки. Варто відзначити, що завдяки мужності та рішучості бійців Третьої штурмової бригади ворогу не вдалося повністю оточити українські позиції до моменту відведення.

Нагадаємо, застарілі пострадянські далекобійні ракети КМ-23 і КМ-24, які рф отримує від Північної Кореї, несуть небезпеку українським містам. Втім, від них є ефективні "ліки": які саме, і чи отримає Україна допомогу від балістичного терору, розповідає авіаексперт Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.