Сирський відвідав пораненого воєнного кореспондента у лікарні: нагородив його коїном

Олександр Сирський відвідав у лікарні воєнного кореспондента програми "Крим.Реалії" Радіо Свобода Дмитра Євчина

Сирський, поранений журналіст, журналіст
Сирський відвідав пораненого воєнного журналіста
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відвідав у лікарні воєнного кореспондента програми "Крим.Реалії" Радіо Свобода Дмитра Євчина. Зазначається, що журналіст під час праці з висвітлення подій біля Роботиного у Запорізькій області отримав поранення. Разом з ним під ураження потрапив й оператор Микита Ісайко, який працював у парі з журналістом. 
 
Про це йдеться у дописі на офіційному Telegram-каналі Сирського. Працівники видання потрапили під мінометний обстріл. 
 
Унаслідок мінометного обстрілу Дмитро Євчин отримав осколкове поранення в ногу. Після цього йому та оператору надали екстрену медичну допомогу українські бойові медики. Чоловіка евакуювали до стабілізаційного пункту в сусідньому селі. Після цього його доставили до лікарні в Запоріжжі. Наразі журналісту нічого не загрожує. Наразі його життю нічого не загрожує. Він перебуває на лікуванні і реабілітації у Києві. 

"Подякував Дмитрові за його важливу журналістську роботу і громадянську відвагу та побажав йому швидкого одужання.За особисту мужність, професіоналізм, самовідданість під час виконання журналістських завдань в районі бойових дій та об'єктивне й неупереджене інформування суспільства про героїзм воїнів Збройних Сил України під час відсічі широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої держави, вручив Дмитрові коїн Головнокомандувача Збройних Сил України", - резюмував головком. 

Скільки журналістів постраждало під час війни в Україні

Міжнародна правозахисна організація "Репортери без кордонів" (RSF) нещодавно заявила, що починаючи з лютого 2022 року, понад 100 акредитованих в Україні журналістів зазнали ушкоджень, чи були убиті під час виконання професійних обов'язків. Серед них - 11 осіб загинули, ще щонайменше 35 отримали поранення під час репортажів з місць бойових дій та під час атак на інфраструктуру. Водночас два українські репортери, Вікторія Рощина та Дмитро Хилюк, залишаються у статусі "зниклі безвісти" на території росії. На окупованих територіях російська влада заарештувала не менше 12 журналістів. Через військові дії 233 українських медіа припинили свою діяльність. 

Втрати серед журналістів у світі

Комітет захисту журналістів (CPJ) у своїй щорічній доповіді відзначив, що в усьому світі 99 журналістів та працівників медіа загинули протягом 2023 року. Наголошується, що це найбільша кількість смертей з 2015 року та майже на 44% більше, ніж у 2022 році. 72 медійники були вбиті за перші три місяці війни між Ізраїлем та терористичним угрупованням ХАМАС. Більшу частку з них складають палестинські журналісти. Окрім того, загинуло троє ліванців та двоє ізраїльтян.

Нагадаємо: останні ракетні обстріли росією українських міст показали бажання агресора повернутися до знищення енергетичної інфраструктури. Авіаексперт Анатолій Храпчинський розповідає про те, що саме зараз найбільш необхідне для України - ракети ППО чи пришвидшення поставок літаків F-16.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube