У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Рекордно високі температури на суші та в океані мають потенційно руйнівний вплив на екосистеми та навколишнє середовище
Початок липня став найспекотнішим тижнем на планеті за всю історію спостережень. Середня глобальна температура 7 липня досягла 17,24 °C — це на 0,3 °C вище за попередній рекорд 16,94 °C, який було встановлено 16 серпня 2016 року.
Про це повідомляє Всесвітня метеорологічна організація. Рекордно високі температури на суші та в океані мають потенційно руйнівний вплив на екосистеми та навколишнє середовище. Вони підкреслюють далекосяжні зміни, що відбуваються в системі Землі в результаті зміни клімату, спричиненої діяльністю людини.
“Надзвичайна спека в червні та на початку липня сталася на початку розвитку Ель-Ніньйо, який, як очікується, ще більше посилить тепло як на суші, так і в океанах і призведе до більш екстремальних температур і хвиль спеки в морі”, – заявив професор Крістофер Хьюітт, директор кліматичного обслуговування ВМО.
Він також додав,що “ми можемо очікувати нових рекордів у міру подальшого розвитку Ель-Ніньйо”. Ці наслідки триватимуть до 2024 року.
Звіт Служби змін клімату Європейського Союзу, який тісно співпрацює зі Всесвітньою метеорологічною організацією, показав, що температура в червні 2023 року була трохи більше ніж на 0,5 °C вище середнього показника 1991-2020 років, побивши попередній рекорд червня 2019 року.
Згідно з цим звітом, у північно-західній Європі спостерігалися рекордні температури червня. Частини Канади, Сполучених Штатів, Мексики, Азії та східної Австралії були значно теплішими, ніж зазвичай. Звіт Copernicus Climate Change Service, реалізований Європейським центром середньострокового прогнозування погоди, показав, що температура поверхні моря в Північній Атлантиці “зашкалює”.
Минулого тижня генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що “зміна клімату виходить з-під контролю”. У світі сохне врожай, тануть льодовики, зростає ризик лісових пожеж, а люди починають проблеми зі здоров'ям — від теплового удару та зневоднення до серцево-судинних захворювань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.