У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Наразі країна планує утилізувати 60 оборонних систем
В умовах, коли світ віддає Україні навіть потрібну зброю, Швейцарія вирішила просто знищити декілька десятків зенітних систем. Вони могли б значно посилити наш протиповітряний захист, особливо проти дронів-камікадзе. Проте, країна не запропонувала нам їх, і більш того - не надала пропозицію напряму і виробнику систем «Рапіра» - Великій Британії.
Про це повідомили в NZZ. Загалом країна планує утилізувати 60 таких систем, і перший транш вже демонтовано. Далі їх також будуть прибирати партіями.
«Планується, що всі системи будуть демонтовані і утилізовані в рамках цих інших траншів», – заявив речник федерального офісу оборонних закупівель Armasuisse Кай-Гуннар Сіверт.
Колишній головний редактор Allgemeine Schweizerische Militaerzeitschrift" (ASMZ) зазначив, що системи старі, але ще не зовсім застарілі. Вони можуть бути доволі ефективними проти низьколітаючих цілей, як безпілотники. Винищувачі і гелікоптери також можуть бути простими цілями. Загалом, Україна знайшла б їй чимало способів для використання.
Утилізація таких систем уже викликала бурхливе обговорення серед світових політиків. Юридично їх можна було б доволі просто передати Україні. Справа в тому, що «Рапіра» зроблена в Британії. Коли система знімається з озброєння, її мали б продати назад до виробника в першочерговому порядку, і тільки потім приймати інші речення. При цьому, вимагати потім заборони реекспорту Швейцарія не повинна була б.
Проте, у Швейцарії зазначили, що запиту від Британії до цього не надходило, а самі вони вирішили й не питати. Звичайно, англійці й самі зняли ці системи з озброєння в 2021 році, і свої ракети вони утилізували, але до початку вторгнення рф. Пізніше утилізацію розкритикували, оскільки ракети могли б допомогти України. Швейцарія ж вдалася до утилізації, чудово знаючи ситуацію в світі.
Системи «Рапіра» Швейцарія купила в 1980 роках. Установка складається зі стартового майданчика та радарної системи. Керується вона за допомогою удосконаленої РЛС стеження DN-181. Вона може розрізняти ворожі та союзні літаки, та виявляти можливий радіоелектронний обман. У 2007 році Швейцарія закупила 2 000 сучасних керованих ракет, які тепер також будуть утилізувати. Виведення «Рапіри» з експлуатації почалося з кінця 2022 року.
Раніше уряд Швейцарії повідомив, що не збирається змінювати свою давню політику щодо реекспорту зброї в Україну. Мова йде про те, що зброя, яку виробили в цій країні, не можна продати чи передати в треті країни, а зокрема – нам. Таким чином Швейцарія намагається зберегти свій нейтралітет.
Нагадаємо, що британці висміяли фейки Скабєєвої про поїдання білок в їхній країні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.