“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Швейцарія приєдналася до групи країн, які вимагають створення спецтрибуналу для росії
Швейцарія оголосила про приєднання до країн, які виступають за створення спецтрибуналу для розслідування військових злочинів росії проти України. Зокрема, резолюція ПА ОБСЄ підтримує створення спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України з метою притягнення до відповідальності російських посадових осіб. Також цей документ засуджує російську державну ідеологію рашизму.
Про це повідомляється на урядовому сайті країни.
"Швейцарія твердо переконана, що агресія проти України не повинна залишитися безкарною", – йдеться у заяві, де згадуються інші країни-учасники.
Відповідна заява прозвучала на зустрічі в Берліні групи країн, які виступають за створення такого трибуналу, повідомляє Міністерство закордонних справ Конфедерації. МЗС Швейцарії заявило, що хоча Міжнародний кримінальний суд має повноваження переслідувати воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні в Україні, йому не вистачає юрисдикції щодо злочину агресії в цьому конфлікті, оскільки ні рф, ні Україна не ратифікували Римський статут.
На початку січня 2023 року Україна закликала світову спільноту підтримати створення спецтрибуналу щодо злочину агресії росії проти України. Наразі ініціативу підтримують 38 країн, включаючи Францію, Німеччину, Норвегію, Гватемалу, Японію та Канаду. Швейцарія офіційно приєдналася до цієї основної групи на зустрічі 16 листопада 2023 року в Берліні.
За словами високопосадовця ЄС, найбільш реалістичною перспективою притягнення до відповідальності винних у злочині агресії проти України є так званий "гібридний трибунал". Також Інформатор повідомляв, що 4 березня Україна підписала угоду про створення у Гаазі Міжнародного центру з розслідування агресії росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.