Країна стане 32-м членом Альянсу
В четвер, 7 березня, Швеція офіційно приєднається до НАТО. Вона стане 32-м членом Альянсу. У США зазначають, що таким чином вдасться посилити блок.
Про це йдеться в пресрелізі Білого дому. Там вітають приєднання Стокгольму до союзників.
У Вашингтоні зазначили, що Швеція - це сильна демократія з високоефективними збройними силами. Також ця країна поділяє "цінності та бачення світу" Альянсу.
"7 березня 2024 року Швеція офіційно вступає до Альянсу НАТО, ставши 32-м союзником. Приєднання Швеції до НАТО зробить США і наших союзників ще безпечнішими", - йдеться в повідомленні.
Відомо, що до США вже прилетів міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. Він особисто передасть шведським представникам ратифікаційні документи від імені уряду своєї держави. Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон і міністр МЗС країни Тобіас Біллстрем також перебувають у Вашингтоні. Вони прилетіли туди напередодні.
Розклад церемонії прийняття Швеції до НАТО опублікував Держдеп США. Спочатку держсекретар Блінкен зустрінеться з прем'єром Крістерссоном. Після цього будуть представлені документи про вступ до Альянсу. І країна офіційно стане членом останнього. А от церемонія підняття шведського прапора в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі запланована аж на понеділок, 11 березня.
Нагадаємо, що Швеція вирішила приєднатися до НАТО (до речі, не одна, а разом з Фінляндією) ще навесні 2022 року, після початку російської агресії. І в цілому жодних проблем на цьому шляху країна не мала, окрім однієї: позиція Угорщини та її прем'єра Віктора Орбана. Також сумнівною була позиція Туреччини, однак питання з Анкарою врешті вдалося владнати.
А от Будапешт майже рік навіть не ставив питання про приєднання Швеції до НАТО на голосування у своєму парламенті. Нагадаємо, що в Альянс можна вступити лише за згоди усіх членів.
Влітку 2023 року партія Орбана відмовилася ратифікувати угоду, оскільки їм не подобалася критика стану демократії в Угорщині, яка лунала від шведських політиків. Однак нещодавно угорський парламент нарешті ратифікував документ - під шаленим міжнародним тиском. Справа залишалася лише за підписом президента, який зробив це 5 березня.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, висловлює підтримку ідеї, що конфлікт на українсько-польському кордоні міг би бути вирішений на рівні МЗС. Чи можливо, що поляки намагалися дістатися рівня президентів, щоб їх почули? Докладніші деталі ви дізнаєтесь у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.