Шуфрича залишили під вартою до середини травня

Прокурор просив тримання під вартою без можливості внесення застави

Нестор Шуфрич
Шуфричу продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

13 березня Печерський районний суд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Нестору Шуфричу. Підозрюваний у держзраді політик пробуде в СІЗО як мінімум до 11 травня 2024 року. Шуфрич заявив, що вже шість місяців під вартою і разом з адвокатами просив це рішення скасувати.

Про це передає Суспільне. За клопотанням прокурорів Офісу Генпрокурора народний обранець посидить за ґратами ще два місяці. Прокурор просив тримання під вартою, без альтернативи застави

У коментарі журналістам Шуфрич заявив, що вже півроку перебуває під вартою і просив це рішення скасувати. Він додав, що не просив про альтернативу застави.

"Я шість місяців перебуваю у фізичних умовах, які були затверджені ще мабуть у 30 роки, або як мінімум за часів КДБ СРСР. Я вважаю що є посягання на мої конституційні права з точки зору свободи, є посягання на мої права щодо виконання повноважень народного депутата. Я не розумію як за об'єктивну критику влади, можна притягати людину до відповідальності, тим паче кримінальної, тим паче за зраду. Вважає що моє переслідування є замовним", – сказав Шуфрич.

Нардеп стверджує, що у його діях нема складу інкримінованих йому злочинів.

"Моя інформаційна діяльність в цілому трактується як ІПСО. Мені інкримінується, що я фінансував повалення конституційного ладу і фінансував зміну кордонів і територіальної цілісності нібито даючи вказівки на укладання господарського договору на охорону майна, яке на той час належало одному з членів нашої родини і він був виключно охоронним. І встановили, що цей договір уклади без дозволу і згоди власників. Цей договір діяв 1,5 місяця і був скасований", - сказав Шуфрич.

За його словами, такі дії не можуть кваліфікуватися як злочин, бо господарські відносини зі структурами держави агресора або її офіційними адміністраціями стали злочином з березня 2022 року, а договір було укладено у 2026 році.

Справа та арешт Шуфрича

Нагадаємо, що 15 вересня СБУ прийшла з обшуками до нардепа Нестора Шуфрича, обраного від вже забороненої проросійської партії ОПЗЖ. За даними правоохоронців, у нього вдома знайшли георгіївські стрічки, медалі та кітелі збройних сил РФ, а також «документ» зі схемою «автономії» для Донецької та Луганської областей, який, зокрема, мав підпис кума Путіна Віктора Медведчука.

За даними слідства, Шуфрич працював на агента ФСБ, колишнього секретаря РНБО Володимира Сівковича, поширював наративи Кремля і вів підривну діяльність. Він та Сівкович мають "особисті, тісні, сталі зв’язки, основані на взаємній прихильності, довірі, товариській солідарності, спільних інтересах, оцінках подій, людей та ідейній близькості". Зазначається, що нардеп виконував план, який розробило вище політичне керівництво росії. Зокрема, він мав дискредитувати українську владу у публічних виступах, звинувачувати з удаваних причин вище військово-політичне керівництво держави в ескалації на сході України, називаючи війну “громадянською”.

Перебуваючи у СІЗО, Шуфрич отримав нову підозру. Його звинувачують у фінансуванні Росгвардії в Криму. Він перераховував кошти росгвардії за охорону своєї елітної нерухомості на окупованому півострові. Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube