Штат Нью-Йорк визнав Голодомор геноцидом українського народу

Читать на русском

Американський штат Нью-Йорк підтвердив визнання Голодомору геноцидом українського народу, що вже оцінили в Україні

Читать на русском
Голодомор - геноцид України
Посолка України в США каже, що це важлива дипломатична перемога

Американський штат Нью-Йорк підтвердив визнання Голодомору геноцидом українського народу, що вже оцінили в Україні

Американський штат Нью-Йорк визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Даний штат ухвалив це рішення на 90-ті роковини трагедії. Таким чином уряд штату висловив солідарність з Україною.

Про це повідомила пані посолка України в США Оксана Маркарова у своєму Facebook-акаунті. Вона подякувала усій команді посольства, а також українській громаді в Нью-Йорку. 

Штат Нью-Йорк видав прокламацію з нагоди 90-роковин Голодомору, у якій визнав події 1932-33 років геноцидом українського народу та проголосив листопад місяцем пам‘яті про український Голодомор-геноцид в Україні. Посолка України в США Оксана Маркарова вважає це значною дипломатичною перемогою.

"Дуже вдячні губернаторці штату Нью-Йорк Кеті Гокул за солідарність з Україною. Дякую команді... та українській громаді за активну роботу із вшанування пам‘яті про жертв Голодомору", - зазначила Маркарова.

Також вона анонсувала майбутню громадську панахиду за жертвами голоду 1932-33 років. Ця траурна служба відбудеться в Нью-Йорку вже найближчим часом.

"Приєднуйтесь до нас, щоб спільно згадати мільйони невинних жертв Голодомору 1932-1933. Також запрошуємо усіх 25 листопада о 16:30 біля Меморіалу жертвам Голодомору приєднатись до церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору у Вашингтоні", - резюмувала Маркарова. 

Голодомор 1932-33 років: історія та реакція світу 

Нагадаємо, що 1932-33 роки були одними з найстрашніших в історії України. Тоді сучасна територія України (за виключенням західних областей) була у складі Радянського Союзу. В 1932 році на території СРСР розпочався масовий голод. Окрім України, потерпали від шаленої нестачі їжі також Урал, Казахстан та Поволжя. Саме з відтоді фраза "голодающие Поволжья" стала сталим виразом. 

Причин голоду цих років було багато. Сучасна історія визнає ці жахливі події геноцидом українського народу. Період отримав назву "Голодомор".

Диктатор СРСР Йосип Сталін бажав звернути політику коренізації, розпочату Леніним. Вона призводила до стрімкого зростання національної самосвідомості в республіках СРСР. Українське селянство було однією з основних рушійних сил цієї свідомості. Тож Сталін доручив Кагановичу, Косіору, Постишеву та іншій партійній номенклатурі вжити заходів щодо українського національного руху. Лише десятки років потому Голодомор був офіційно визнаний українським парламентом геноцидом нашого народу.  

Також голод підсилили жахливий неврожай початку 1932 року, абсолютно неадекватна політика більшовиків щодо зернового питання, стратегічні помилки в обчисленні спроможностей радянської держави годувати саму себе. Все це призвело до страшного голоду як на теренах тогочасної України, так і за її межами. За різними даними, загинуло від 1,5 до 3-4 мільйонів українців

Сьогодні тема масового голоду в Україні на початку тридцятих років сильно політизована. Більшість істориків та міжнародних партнерів сходяться у думці, що це був спланований геноцид українців радянською верхівкою. Рішення про підтримку такої позиції останніми роками підтримують парламенти багатьох держав Заходу. Навіть у найпростішому варіанті причин Голодомору керівництво СРСР все одно допустило глибокі, стратегічні помилки в плануванні сільського господарства. Це призвело до страшного голоду та мільйонів смертей, за що теперішня росія, до речі, досі не принесла навіть вибачень - не кажучи вже про компенсації родинам тих, кого не стало через безглузду політику кремля в ті страшні часи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.