Схоже на північне сяйво: у небі над Україною помітили одразу два рідкісних явища

Читать на русском

Це явище спостерігали не лише в Україні

Читать на русском
Рожеве небо
Фото побаченого сколихнули мережу

Це явище спостерігали не лише в Україні

Надвечір, у неділю, 23 квітня, небо над Україною зафарбувалося в незвичний рожевий колір. Видовище можна було побачити в кількох регіонах країни, а також на території Білорусі. В мережі стверджують, що це було північне сяйво. 

Про це повідомляє Інформатор.  

Незвичайне явище, дуже схоже на північне сяйво, спостерігали мешканці Київської області. Зокрема, про рожевий колір неба і яскраві спалахи в ньому повідомляли мешканці Броварів та Бородянки. Окрім цього подібне зафільмували й у Чернігівській, Черкаській, Рівненській, Львівській та Волинській областях.

Друге незвичне явище, яке могли побачити українці сьогодні — це близьке розташування Венери поруч із Місяцем. Подібне астрономічне явище, яке називають “парад планет” можна було побачити 23 лютого. Тоді в один ряд вишикувалися Юпітер, Венера та Місяць. 

Однак і це ще не все

Як пише CBS News, у вівторок, 28 березня, на нічному небі вирівняються аж п’ять планет. Йдеться про Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс. Вчені зазначають, що Юпітер і Меркурій будуть розташовані ближче до горизонту, Марс поруч з Місяцем, а Венера буде поруч. Уран виглядатиме як «зеленувата зірка» прямо над місяцем. Побачити це явище зможе кожен, однак однією з умов перегляду є «чистий західний горизонт».

Нагадаємо, суперспалах над Києвом пізнього вечора 19 квітня, який виявився метеоритом з потоку Лірид, може повторитися ще двічі найближчим часом: 21 квітня і 6 травня. Астроном Олексій Стеклов попередив, що повної гарантії безпеки від цього явища немає.  
"Скоро очікується метеорний потік Лірид, і такі фрагменти можуть прилітати, тому що метеорні потоки перебувають на піку активності від 5 до 10 днів. Ми не можемо гарантувати, що це може бути безпечно. Буває таке, що вони згорають до свого падіння. Такі вторгнення, як ми побачили минулої доби, можуть відноситися до потоків. А можуть бути спорадичні. Зараз іде потік, зараз будуть Ліриди. Астрономи вважають, що спорадичні вторгнення є небезпечними. А потокові, зазвичай, невеличкі, тому вони є менш небезпечними”, – сказав Стеклов. 
Однак пояснень чому небо забарвилося в рожевий колір, у науковців поки немає.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.