Колишній керівниці обласної медико-соціальної експертної комісії інкримінують подання неправдивої декларації. За даними слідства, вона не вказала квартиру в престижному ЖК, авто чоловіка, його рахунки й навіть власні фінанси
До суду скеровано обвинувальний акт щодо колишньої очільниці Дніпропетровської обласної медико-соціальної експертної комісії. За даними слідства, чиновниця надала у щорічній декларації неправдиві відомості про свої статки. Загалом вона "не помітила" майна та коштів на понад 3,2 мільйона гривень.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань. Слідчі встановили, що у декларації за 2023 рік посадовиця не зазначила житло у престижному ЖК та автівку, які зареєстровані на її чоловіка. Крім того, вона не задекларувала його дохід і грошові активи на банківських рахунках. До того ж, і відомості про її власні фінанси виявилися неточними: частина задекларованих сум не відповідала дійсності.
Загальний обсяг не відображеного в декларації - понад 3,2 млн гривень. Ексчиновниці інкримінують декларування завідомо неправдивої інформації (ч.1 ст. 366-2 КК України), що передбачає до двох років позбавлення волі. Також правоохоронці перевіряють її можливу причетність до незаконної видачі довідок про інвалідність чоловікам призовного віку під час повномасштабної війни.
Цей випадок - не єдиний, який вказує на глибоку корумпованість системи медико-соціальної експертизи в Україні. Наприклад, у столиці триває підготовка до суду над колишньою народною депутаткою та посадовицею київського медзакладу. Вона, за версією слідства, організувала стійку схему з видачі фіктивних довідок про інвалідність для шахтарів. Для цього були залучені лікарі та посередники, які підшуковували клієнтів серед працівників вугільної галузі, що, попри право на інвалідність через шкідливі умови праці, не могли оформити її законним шляхом.
Цікаво, що, за даними Київської міської прокуратури, лише 2,87% її співробітників мають встановлений статус особи з інвалідністю. З 696 працівників інвалідність мають 20 прокурорів, більшість із них - третю групу.
У Київській міській державній адміністрації ситуація виглядає інакше: статус осіб з інвалідністю мають 11% персоналу. Особливо помітно зросла кількість таких випадків після початку повномасштабної війни - з 105 осіб, які мають інвалідність, майже третина отримала цей статус уже після 24 лютого 2022 року.
Ці цифри демонструють не лише соціальні наслідки війни, а й ширину "сірої зони", у якій інвалідність перетворюється на предмет торгу або маніпуляцій. Саме тому викриття фіктивних схем, пов’язаних із МСЕК, наразі має масовий характер.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.