Журналісти Bloomberg вважають, що суперечки президента Франції та канцлера Німеччини можуть суттєво відбитись на допомозі Україні
Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц не можуть порозумітися один з одним. А це може зашкодити Україні в такий і без того нелегкий час.
Про це пише Bloomberg. Агенція нагадала, що під час Паризького саміту європейських лідерів Макрон висловив пропозицію допомогти Україні, заявивши про можливість введення військ НАТО. Шольц публічно відрікся від позиції французького президента.
"Розбіжності (між Макроном і Шольцом — ред) підкреслюють давні труднощі обох лідерів у спільній роботі, їхні різні стилі, а також те, як ця напруженість виливається, щоб поставити під загрозу хід конфлікту, який останнім часом йшов на користь рф", - йдеться в матеріалі.
Макрон і Шольц, колишні міністри економіки та фінансів своїх країн, знайомі протягом багатьох років. За словами особи, знайомої з цими питаннями, ключовим моментом у їхніх відносинах став 2018 рік, коли Шольц запропонував Франції відмовитися від свого постійного місця в Раді Безпеки ООН на користь місця для Європейського Союзу.
За словами одного французького чиновника, Макрон сприймає Шольца як лідера без сміливості та амбіцій, який обмежений короткостроковими перспективами. Це відображає загальну відсутність хімії між ними від самого початку їхніх відносин.
Помічники канцлера також підтверджують, що вони не знаходять спільної мови. В Берліні Макрона розглядають як монархічного діяча, який вдається до рішучих заяв, але не завжди здатен їх реалізувати.
Ще однією причиною роздратування Макрона в Берліні став його виступ, в якому він назвав союзників, які пропонували Україні лише "шоломи та спальні мішки", перед війною — це пряма критика Німеччини. Попри це, Німеччина стала другим найбільшим донором військової допомоги Україні після США, надсилаючи війська та найсучасніше озброєння.
Конфлікт між союзниками України наростає в найбільш непростий момент для країни, коли вона знаходиться в середині кампанії по відсічі можливому російському вторгненню, пише агенція. Європейські країни не виконують свої зобов'язання щодо постачання артилерійської підтримки, тоді як життєво важлива допомога від США затримується в Конгресі. Ця ситуація занепокоює українських чиновників, оскільки є загроза, що російські війська можуть прорвати їхню оборону до початку літа, додає Bloomberg.
26 лютого президент Франції заявив, що Захід розглядає можливість відправки військових в Україну. Заявивши це, він наголосив на важливості запобігання перемозі росії у конфлікті, оскільки це має визначальне значення для стабільності та безпеки у Європі.
Реакція президента України, Володимира Зеленського, на ці заяви була позитивною. Він висловив переконання, що будь-яка допомога у відповідь на російську агресію сприятиме загальній безпеці. Президент України сказав, що Макрон повідомив його про свої наміри перед зустріччю з європейськими лідерами, проте деталі плану залишалися невідомими.
Серед країн НАТО вже відбулися різні думки щодо цього питання. Деякі, зокрема Нідерланди, Естонія, Литва, Латвія та Канада, виразили підтримку ідеї президента Макрона. Водночас Німеччина, Чехія, Болгарія, Іспанія та Італія виступили проти.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.