"Удари по Москві": Шольц вигадав нову відмовку у передачі Taurus для України

Постачання Taurus зобов'язало б Німеччину безпосередньо долучитися до процесу запуску ракет

Олаф Шольц, Taurus
Шольц: Може потрапити в певну ціль десь у Москві

У четвер, 29 лютого, канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі з громадянами у Дрездені 29 лютого висловив нове обґрунтування, чому Німеччина утримується від передачі Україні далекобійних крилатих ракет Taurus. Він застеріг, що така зброя, маючи максимальну дальність польоту до 500 кілометрів, може влучити в об'єкти на території Москви у разі некоректного застосування.

Про це пише агентство DPA. За словами канцлера, він би не хотів бачити удари німецькою зброєю по росії.

"Taurus – ракета з максимальною дальністю польоту до 500 кілометрів – є зброєю, яка в разі неправильного використання може потрапити в певну ціль десь у Москві. Саме тому – висловлюсь з усією дипломатичною абстрактністю – інші також упевнились, що знають, куди саме все потрапляє", - зазначив Шольц, наголошуючи на потенційних ризиках, пов'язаних із застосуванням такої зброї.

Шольц також висловив думку, що постачання Taurus зобов'язало б Німеччину безпосередньо долучитися до процесу запуску ракет, що, на його думку, є неприйнятним. Раніше він уже виступав проти надання Україні цих ракет, посилаючись на необхідність присутності німецьких військових на території України для наведення.

Однак, коментарі Шольца, які деякі тлумачили як натяк на присутність військових Великої Британії та Франції в Україні, були спростовані Міністерством оборони Великої Британії. Вони підкреслили, що використання далекобійних ракет залежить виключно від Збройних Сил України, відкидаючи можливість прямої участі іноземних військових.

Остання допомога ФРН

У понеділок, 26 лютого, Німеччина оголосила про надсилання нової партії військової допомоги Україні. До її складу входять артилерійські снаряди, безпілотники та обладнання для розмінування. Це черговий етап постійної підтримки, яку Берлін надає Києву в умовах війни.

Повідомляється, що Україна отримала 14 тисяч 155-мм боєприпасів, виготовлених як на німецьких заводах, так і зі складів Бундесверу. Крім цього, до України доставили чотири машини розмінування WISENT 1 та три мобільні системи для дистанційного розмінування.

Пакет допомоги також включає 250 комплектів інструментів з підривними матеріалами, 10 розвідувальних дронів Vector з комплектами запчастин, 22 системи для протидії безпілотникам та 12 сателітних комунікаційних терміналів. Для підсилення охорони кордону передали чотири автомобілі.

Уряд Німеччини також оновив список майбутньої допомоги, додавши до нього 10 броньованих ремонтно-евакуаційних машин Bergepanzer 2 та 20 нових систем проти дронів. Важливим моментом стало заявлення німецького канцлера Олафа Шольца під час візиту Володимира Зеленського до Берліна про готовність виділити новий пакет допомоги на суму 1,1 мільярда євро.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Останні ракетні обстріли росією українських міст показали бажання агресора повернутися до знищення енергетичної інфраструктури. Авіаексперт Анатолій Храпчинський розповідає про те, що саме зараз найбільш необхідне для України - ракети ППО чи пришвидшення поставок літаків F-16.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube