Шольц про українських біженців: Мають або йти на роботу, або повертатися

Канцлер Німеччини Олаф Шольц натякає, що українські біженці вже невдовзі постануть перед вибором: або влаштуватися на роботу, або повернутися в Україну. Він вважає, що урядових заходів для працевлаштування українців все ще недостатньо. Також він вкотре наголосив, що німецькій уряд не посилатиме своїх солдатів на українську війну

Олаф Шольц
Канцлер Олаф Шольц пропонує українцям у Німеччині скоріше шукати роботу

Федеральний канцлер Олаф Шольц, який днями повернувся зі своєї першої за часи великої війни поїздки в Київ, виступив в Бундестазі з урядовим звітом. У виступі багато говорив про Україну, торкнувся і теми українських біженців, яких прийняла Німеччина.

Він вважає, що за роки перебування в країні вони вже могли вивчити мову і мають розпочинати трудову діяльність. Або ж повертатися на батьківщину.

"Занадто багато з них перебувають тут, так би мовити, занадто довго, і їм слід почати працювати вже зараз", - сказав Шольц.

Він заявив, що Німеччина повинна забезпечити, щоб якомога більше українців та інших біженців шукали роботу після вивчення мови та інших акліматизаційних заходів. За його словами, попередніх успіхів урядової програми з "турбопрацевлаштування", серед яких і скорочення грошової підтримки, було недостатньо.

Також він розповів про свою розмову з президентом України Володимиром Зеленським під час візиту до Києва. Зеленський сказав йому, що хоче створити українські інституції в Німеччині та Польщі, які підтримуватимуть українців у поверненні або пошуку роботи.

Утім, Україна може розраховувати на повернення менше половини біженців, які осіли в Німеччині. За словами президента Державного управління у справах біженців Марка Зайберта, понад 65% з них не планують повертатися додому після завершення війни.

Шольц про війська Бундесверу в Україні

Ще одною темою виступу канцлера перед парламентарями стала можливість розгортання німецьких сухопутних військ в Україні. За словами Шольца, про це не може бути й мови. Відповідаючи на прохання прокоментувати слова глави МЗС Німеччини Анналени Бербок, яка натякнула на те, що німецькі солдати можуть увійти до складу міжнародних сил в Україні, Шольц заявив депутатам, що вона просто намагалася дати дипломатичну відповідь на пряме питання.

Обережність у питаннях, пов'язаних з російською агресією в Україні, не новина для Шольца. Як відомо, він послідовно виступає проти передачі Україні далекобійних ракет Taurus, якими б Україна могла завдавати удару по цілях у РФ. 30 листопада Шольц вчергове виступив проти цього, закликавши лідера Християнського демократичного союзу Фрідріха Мерца, та одного з основних претендентів на посаду наступного канцлера, не грати у "російську рулетку" з безпекою Німеччини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube