У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Канцлер Німеччини заявив, що працевлаштованих громадян України із посвідкою на проживання ніхто не буде виселяти з країни
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що українці з посвідкою на проживання та роботою зможуть залишатися в Німеччині. Немає жодних правових підстав повертати їх в Україну за цих умов. Німецький ринок працю потребує фахівців, то ж з роботою не має бути проблем, вважає він.
Як повідомляє DW, Шольц пояснив, що таке право українцям надають німецькі закони. А порушувати їх ніхто не буде.
"Правова ситуація така, що проживання тут не ставиться під сумнів. Працевлаштування також веде до безпеки проживання", - цитує видання канцлера.
Відтак Шольц закликав українців у Німеччині працевлаштовуватися. Каже, що вакансій безліч і зажди можна знайти для себе посильну роботу.
"Ми сподіваємося, що ті, хто приїхав з України, щойно вони матимуть змогу працювати, будуть працювати. Варто сказати, що багато хто вже це робить, але є ще кілька сотень тисяч тих, хто терміново потрібен на ринку праці", - сказав політик.
Попри те, що деякі польські політики пообіцяли допомогти Україні повернути на батьківщину чоловіків призовного віку, офіційно таке рішення не приймають. Експерти порахували, що окрім етичних і правових складових, таке рішення може мати значний негативний наслідок для польської економіки. Якщо тисячі громадян України, які проживають у країні, залишать роботу, то працювати буде нікому - адже значна частина польських чоловіків їдуть на заробітки у Німеччину, Великобританію, Канаду та інші країни.
Також Інформатор писав, що у головному пункті приймання біженців у Нідерландах чоловікам та парам без дітей відмовляють у притулку. кажуть, що місць для всіх не вистачає, а вони не є вразливими категоріями населення.
Нагадаємо, Україна домовилась з Євросоюзом про продовження статусу тимчасового захисту для українців. Його переглянуть, коли безпекова ситуація у країні стане кращою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.