У Центрі протидії дезінформації наголосили на небезпеці TikTok
TikTok є наразі більш небезпечним джерелом дезінформації та російської пропаганди, ніж Telegram. Про це повідомила заступниця керівника Центру протидії дезінформації РНБО України Аліна Алєксєєва. Вона пояснила, що Telegram вже добре вивчений, а його структура зрозуміла, на відміну від TikTok.
Таку думку Алєксєєва висловила під час конференції "Фактчек у регіонах: виклики, труднощі та перспективи", організованої Медіацентром Україна. Також вона вважає, що TikTok є серйозною проблемою, оскільки його аудиторія, особливо підлітки та люди віком 55+, є вразливою до пропаганди.
Заступниця виконавчого директора “Вокс Україна” Світлана Сліпченко додала, що російські фейки активно циркулюють у всіх соціальних мережах. Вона сказала, що українці отримують багато новин через соцмережі, зокрема, Telegram, яке є одним із основних джерел інформації.
Сліпченко також додала, що, попри поширене переконання, що Telegram — це джерело фейків, подібні дезінформаційні матеріали можна знайти і в TikTok, Facebook, Instagram та інших платформах.
"Ми виявили фейки всюди, і їх не менше, ніж у Telegram", — підсумувала вона.
На думку Сліпченко, російська пропаганда адаптується до актуальних проблем, що турбують українців, створюючи відповідні "вкиди".
20 вересня українським військовослужбовцям, посадовцям державних органів та працівникам об'єктів критичної інфраструктури обмежили використання месенджера Telegram на службових пристроях. Це рішення ухвалено на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки.
Обмеження стосується лише переписування та пересилання документів через Telegram. Водночас є виняток для тих, чиї службові обов'язки передбачають використання цього месенджера.
Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко говорив, що заборона не поширюється на персональні смартфони користувачів. Таким чином, посадовці та військові можуть продовжувати використовувати Telegram у приватному порядку.
Раніше повідомлялося, що TikTok заблокував десятки акаунтів російської держпропаганди. Також ЗМІ писали раніше, що Росія може використовувати месенджер Telegram для пропаганди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.