Під санкції потрапили Sputnik та RT International
Соціальна мережа TikTok на тлі нових санкцій США проти російських пропагандистських ЗМІ видалила акаунти новинного агентства Sputnik. Не працюють сторінки різних редакцій Sputnik, які працюють як на пострадянські країни, так і на "дальнє зарубіжжя". Також недоступний обліковий запис RT International.
Про це 21 вересня пише The Moscow Times. Там з'ясували, що при спробі переходу на акаунти, наприклад, Sputnik Білорусь, Sputnik Serbia, Sputnik Afrique, Sputnik Africa та Sputnik Вірменія з'являється напис "Не вдається знайти цей обліковий запис".
За даними RT, блокування зазнало близько 40 акаунтів Sputnik: 11 - "далекого зарубіжжя", 26 - ближнього. Sputnik входить до медіахолдингу "Росія сьогодні", керують яким одні з головних російських пропагандистів – Дмитро Кисельов (генеральний директор), Маргарита Симоньян (головний редактор).
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен вересни 2024 року звинуватив російські державні медіа, зокрема RT, у поширенні пропаганди та дезінформації, а також у залученні до розвідувальної діяльності. За даними Державного департаменту США, ці медіа не тільки ведуть інформаційні кампанії, але й мають приховані можливості для впливу на внутрішньополітичні процеси в інших країнах, включаючи кібернетичні атаки.
Після цього компанія Meta оголосила про заборону російських державних медіамереж на своїх платформах. Зокрема заблокувала RT і "Россия Сегодня" через підозри у прихованому впливі на західну аудиторію. Заборона поширюється на Facebook, Instagram, WhatsApp і Threads.
Наразі YouTube тестує нову функцію, яка дозволить користувачам додавати важливий контекст під відео, а також вишукуватиме фейки. Функціонал дуже нагадує Community Notes в X (Twitter), який дозволяє користувачам розвінчувати різні фейки. В Google кажуть, що ця функція може бути використана як пояснення, коли пісня є пародією, або повідомлення глядачам про те, що старі кадри зображуються як актуальна подія. І це буде актуально з огляду того, що російська пропаганда активно поширює неправдиву інформацію, маніпулюючи користувачами.
Запуск цієї на YouTube відбувається у рік виборів у США. Дезінформація під час виборів 2024 року може стати великою проблемою завдяки появі генеративного ШІ. Тому YouTube хоче зменшити поширення дезінформації.
TikTok теж буде обмежувати поширення відео з російською пропагандою. Зокрема, це стосується акаунтів, повʼязаних із державними ЗМІ Росії та Китаю. Також буде заборонена реклама цих облікових записів за межами їхніх країн. Зокрема, це робиться для того, щоб ці акаунти не використовували як інструмент пропаганди в рік великих виборів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.