Щур з СБУ Козюра пішов у СІЗО без права застави

Підсудний пішов на співпрацю зі слідством та дав проти себе викривальні покази

щур сбу
Козюра працює на РФ з 2018 року

Голові штабу Антитерористичного центру СБУ Дмитру Козюрі, якого підозрюють у співпраці на Росію, у четвер, 13 лютого, обрали запобіжний захід. Його помістили під варту. При цьому він не має права на внесення застави.

Про це повідомляє "Суспільне". Зазначається, що прокурор просив закрити розгляд справи, але суддя залишив засідання відкритим і попросив прокурора утриматись від розголошення інформації, якщо вона містить державну таємницю.

Суд призначив Козюрі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави на два місяці. Тобто він пробуде в СІЗО щонайменше до 11 квітня 2025 року.

Прокурор повідомив, що через месенджер Signal Козюра двічі передавав ФСБ інформацію щодо наслідків ракетних обстрілів. Ще один зафіксований епізод - передача інформації, що містила держтаємницю.

Підозрюваний зізнався, що працює на ФСБ з 2018 року та продовжив співпрацю після повномасштабного вторгнення Росії. Адвокат підсудного заявив, що Козюра співпрацює зі слідством та дав проти себе викривальні покази.

Щур в СБУ: деталі справи

12 лютого 2025 Служба безпеки України затримала високопоставленого співробітника, який працював на російські спецслужби. Ним виявився керівник штабу Антитерористичного центру СБУ полковник Дмитро Козюра. Його затримання особисто очолив голова СБУ Василь Малюк.

Задокументували 14 епізодів, коли Козюра шпигував на користь росіян. Усі деталі СБУ не розкриває через таємність інформації.

Росію цікавили дані у сфері оборони, зокрема, наскільки добре Україна знає про місця дислокації та переміщення окупантів на фронті. Також ворога цікавила таємна та службова інформація про озброєння ЗСУ, стан обʼєктів критичної інфраструктури, результати ворожих ракетних обстрілів по цілях в Україні, дані щодо вищого військово-політичного керівництва держави, роботу державних реєстрів після ворожої кібератаки в грудні 2024 року та інше.

Посада, яку обіймав Козюра, давала йому один із найвищих рівнів доступу в країні. Він мав усі необхідні інструменти для реалізації майже будь-якої спецоперації. Збитки від його діяльності наразі складно оцінити, але очевидно, що вони могли мати катастрофічні наслідки для України.

За неофіційною інформацією з Telegram-каналів, Козюра мав зв’язки з київським політичним керівництвом, зокрема був близький до мера столиці Віталія Кличка. Наразі ця інформація перевіряється.

За даними головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова, Козюра понад 20 років обіймав посади, що надавали доступ до цілком таємної інформації, і мав широке коло контактів серед українських силовиків. Він - той кадровик, що міг контролювати покоління офіцерів.

Бо Козюра ще з початку 2000-х працював у кадровому відділі Академії СБУ, зазначає Бутусов. Це давало йому доступ до особових справ усіх курсантів, фактично дозволяючи російським спецслужбам відстежувати та потенційно вербувати майбутніх співробітників СБУ. Його призначення у 2016 році начальником штабу АТЦ розширило можливості збору інформації не лише про антитерористичну діяльність, а й щодо інших управлінь СБУ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube