Служба безпеки України затримала керівника штабу Антитерористичного центру Дмитра Козюру, який працював на російську розвідку. За даними джерел, зрадник мав достатній вплив у політичних колах
Служба безпеки України затримала високопоставленого співробітника, який працював на російські спецслужби. Як пишуть ЗМІ, ним виявився керівник штабу Антитерористичного центру СБУ полковник Дмитро Козюра. За повідомленням пресслужби, його затримання особисто очолив голова СБУ Василь Малюк.
Інформатор розповідав вже, як "щура" вивели на чисту воду. Наразі з'ясувалося, що Козюра, який зливав секретну інформацію Росії, користувався високим рівнем доступу та мав зв’язки серед українських посадовців.
СБУ задокументувала 14 епізодів протиправної діяльності агента ФСБ. Відомо, що тривалий час українські спецслужби використовували Козюру як канал для передачі дезінформації Росії. Спочатку це відбувалося в рамках контррозвідувальних заходів, а згодом - у межах кримінального провадження.
"Це була надскладна розробка і подальша багатоходова реалізація. Ми проникли в його мобільні пристрої, комп’ютери, здійснювали аудіо- і відеоконтроль. Нам вдалося якісно задокументувати збір і передачу зрадником відповідної інформації ворогу", - заявив Малюк.
За словами голови СБУ, операція тривала довгий час. Про всі її етапи він особисто доповідав президентові України Володимиру Зеленському.
Посада, яку обіймав Козюра, давала йому один із найвищих рівнів доступу в країні. Він мав усі необхідні інструменти для реалізації майже будь-якої спецоперації. Збитки від його діяльності наразі складно оцінити, але очевидно, що вони могли мати катастрофічні наслідки для України.
За неофіційною інформацією з Telegram-каналів, Козюра мав зв’язки з київським політичним керівництвом, зокрема був близький до мера столиці Віталія Кличка. Наразі ця інформація перевіряється.
Традиційно зрадники працюють на ворога через дві основні причини: ідеологію або гроші. Враховуючи рівень доступу і потенційні вигоди, можна припустити, що Козюра діяв насамперед через фінансові мотиви.
За даними головного редактора "Цензор.нет" Юрія Бутусова, Козюра понад 20 років обіймав посади, що надавали доступ до цілком таємної інформації, і мав широке коло контактів серед українських силовиків. Він - той кадровик, що міг контролювати покоління офіцерів.
Бо Козюра ще з початку 2000-х працював у кадровому відділі Академії СБУ, зазначає Бутусов. Це давало йому доступ до особових справ усіх курсантів, фактично дозволяючи російським спецслужбам відстежувати та потенційно вербувати майбутніх співробітників СБУ. Його призначення у 2016 році начальником штабу АТЦ розширило можливості збору інформації не лише про антитерористичну діяльність, а й щодо інших управлінь СБУ.
Як пише Бутусов, справа Козюри нагадує інші гучні викриття російських агентів у керівництві спецслужби. Валерій Шайтанов, колишній керівник бойового управління Центру спецоперацій "А", ще у 2014 році вступив у контакт з росіянами, а у 2020-му був затриманий та згодом засуджений за державну зраду. Олег Кулініч, ексначальник СБУ Криму, якого називають довіреною особою Івана Баканова, також виявився агентом ФСБ. Андрій Наумов, колишній начальник управління внутрішньої безпеки СБУ, втік з України напередодні вторгнення і нині затриманий у Сербії за контрабанду.
Це не перший випадок викриття агентів російських спецслужб у лавах українських структур. Нещодавно в Києві затримали 22-річну дівчину, яка планувала теракт біля будівлі СБУ. Її завербували російські куратори через Telegram-канали, використовуючи її вразливий стан через наркотичну залежність.
Також у Чернігівській області затримали групу диверсантів, які підпалювали об’єкти Укрзалізниці за завданням спецслужб РФ. Усім затриманим загрожує довічне ув’язнення.
Очевидно, що російські агенти проникали в найвищі щаблі української влади, і зараз СБУ активно працює над їхнім викриттям. Як підкреслив Малюк, очищення спецслужби від "кротів" триватиме, а ворог не зможе сховатися за жодними методами конспірації. Очікується, що найближчим часом будуть оприлюднені деталі розслідування та докази протиправної діяльності Козюри.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.