Щоб забрати повістку від ТЦК з пошти, у чоловіків є три дні: що буде потім

А якщо одержувач відмовився прийняти повістку, яку листоноша приніс йому за адресою, він стає порушником відразу

штамп штраф, повістка, укрпошта
Якщо чоловік не прийшов на пошту за повісткою протягом трьох днів після того, як його про неї сповістили, він зараховується до ухилистів та ТЦК може починати віписувати йому штрафи

Кабінет міністрів України постановою КМУ №1147 детально прописав процес вручення військовозобов'язаним повісток у ТЦК та СП, які розсилаються поштою. Тепер у цьому процесі є кілька кроків, і він лояльніший до адресата повістки. Однак у разі ігнорування повістки чоловік трохи пізніше, ніж у попередній версії законів, але з такою самою невідворотністю буде зарахований до ухилянтів і йому випишуть штраф.

Тепер представник пошти зобов’язаний вручити повістку ТЦК особисто адресату, якщо він є за адресою, куди доставлено повістку. Якщо адресата знайдено, але одержувач не бажає взяти письмо та відмовляється засвідчити своїм підписом факт відмови від одержання рекомендованого листа з позначкою "Повістка ТЦК", працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку "Адресат відмовився" і не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає його відправнику. Після чого відправник може починати застосовувати адміністративні заходи, тобто штраф.

Якщо одержувача не знайдено  за  зазначеною  на  рекомендованому листі адресою, листоноша інформує адресата (одержувача) за наявним номером телефону та/або вкладає до абонентської поштової скриньки повідомлення про надходження рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК”. Адресат має з’явитися для одержання рекомендованого листа з позначкою “Повістка ТЦК” протягом трьох робочих днів після інформування відділенням поштового зв’язку. 

Якщо адресат не прийшов за листом, працівник об’єкта поштового зв’язку робить позначку “адресат відсутній за зазначеною адресою”, яка засвідчується його підписом з проставленням відбитка поштового пристрою. Не пізніше ніж протягом наступного робочого дня пошта повертає такий лист до відправника, тобто до ТЦК чи Міноборони, чи іншої структури, уповноваженої розсилати повістки. По суті, це і буде "належним повідомленням", з боку пошти, після чого ТЦК може винести постанову про штраф особі, яка не прийшла за листом.

Нагадаємо, згідно зі змінами, які цього року внесли до законів України, штраф за порушення мобілізаційного законодавства, до яких відноситься і ігнорування повістки, становить від 17 до 25 тисяч гривень.

При цьому події останніх днів показали, що ТЦК, мабуть, взагалі не дуже довіряє поштовому розсиланню повісток та системи штрафів. Або для них чекати на військовозобов'язаного навіть кілька днів – це надто довго, а план горить. Тому військкоми 11 жовтня у кількох містах України, наприклад, Дніпрі, Харкові, Києві, Львові, Кривому Розі та Хмельницькому, вдалися до старої доброї "бусифікації".

У містах пройшли масштабні облави у кафе, ресторанах, торгових центрах, спортивних клубах. У низці міст, наприклад, Дніпрі, Львові, Хмельницькому вони продовжилися і 12 жовтня. Найскандальнішим епізодом став десант військкомів на площі біля Палацу спорту в Києві, де чоловіків вантажили в автобуси 11 жовтня після концерту Океану Ельзи.

Першими повістки отримають, хто оновив дані, а час на прибуття до ТЦК скоротили вдвічі

В Україні від 1 жовтня значно скоротили терміни прибуття до ТЦК після отримання повістки. Якщо раніше йшлося про 14 днів, то тепер ця норма для жителів обласного цента передбачає вдвічі менший час - 7 днів, а для мешканців інших населених пунктів - до 10 днів. 

Раніше Кабінет міністрів виділи рекордні 71,8 млн на формування та розсилку повісток в Україні. Прогнозується. що до кінця 2024 року українцям надійдуть 900 тисяч оповіщень поштою. Лише протягом одного місяця українці отримуватимуть до 300 тисяч повісток. 

Водночас першими повістки отримають ті військовозобов'язані українці, які встигли оновити дані про себе до 16 липня 2024 року. Інформація про адреси реєстрації та місця проживання таких громадян є у відповідних реєстрах та у ТЦК. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube