Щоб не сталося пожежі: експерти пояснили, як використовувати генератори під час блекаутів

Читать на русском

Як правильно і безпечно використовувати генератори

Читать на русском
В уряді нагадали, як правильно користуватися генераторами при відключеннях світла
Генератори, блекаут

Як правильно і безпечно використовувати генератори

Українці активно готуються до можливих блекаутів через обстріли російських окупантів. Чимало людей у випадках відключень світла використовують генератори. Громадян попередили, що з цими пристроями важливо пам'ятати про правила безпеки.

Про це повідомили на офіційному порталі Державної інспекції енергетичного нагляду України. Зазначається, що будь-яка електростанція є об'єктом підвищеної небезпеки. Тому важливо дотримуватися належних умов експлуатації. Це необхідно, щоб не сталося непередбачених небезпечних ситуацій.

Експерти радять громадянам при використанні генератора дотримуватися таких рекомендацій:

  • Обов'язково виконувати інструкцію виробника;
  • Не використовувати генератори в багатоквартирних будинках (навіть якщо пристрій встановлювати на балконах);
  • Встановлювати прилад лише на відкритому повітрі не менш як за шість метрів від вікон, дерев та гаражів;
  • Відстань від приладу до стін або іншого обладнання повинна бути не менш як метр;
  • Генератор повинен бути сухим (для цього прилад потрібно захистити від атмосферних опадів та підтоплень, якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом);
  • Перед тим, як заправляти електростанцію, потрібно дати їй охолонути (інакше паливо може спалахнути та викликати пожежу і травмування людини, яка здійснює її обслуговування);
  • Не зберігати бензин поруч із генератором.

"Наполегливо рекомендуємо, щоб роботи з приєднання електростанції до мереж будівлі виконували спеціалісти", - попередили експерти.

Що обрати для квартири на випадок блекауту?

У багатоквартирних будинках з огляду на правила безпеки не радять використовувати генератори. Проте все ж є способи не лишитися без електрики в період блекаутів. Рекомендують для жителів багатоквартирних будинків придбати портативну зарядну станцію. Зокрема, для автономного котла. Таким чином, у випадку відключення світла можна лишитися з теплом.       

Слід зауважити, що зарядні станції бувають різні, а їхня вартість залежить і від потужності. Наприклад, прилади з потужністю близько 600-700 Вт можна використовувати одночасно для понад десяти пристроїв. Зокрема, це може бути газовий котел, невеликий холодильник, ноутбуки, а також інші гаджети.

Раніше військовий експерт Михайло Жирохов зазначав, що, на його думку, масовані ракетні удари росіян взимку навряд чи можливі. Експерт переконаний, що цьогоріч терористи з рф зосередяться на вибиванні енергетичної інфраструктури в якійсь одній, двох або трьох областях. На думку Жирохова, окупанти можуть змінити тактику, адже в них уже змінився й асортимент ракет. Більшість з них - це "Іскандери", пояснив експерт, які не можуть вражати цілі на великій дальності. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.