Чи варто очікувати масштабного блекауту зимою-2023: прогноз військового експерта

Читать на русском

Масштабні блекаути через масовані ракетні атаки росії цієї зими навряд чи можливі

Читать на русском
Військовий експерт Михайло Жирохов
Військовий експерт Михайло Жирохов

Масштабні блекаути через масовані ракетні атаки росії цієї зими навряд чи можливі

Масштабні блекаути через масовані ракетні удари держави-терориста росії взимку 2023-2024 року навряд чи можливі. Таку думку в інтерв'ю порталу "Обозрєватєль" висловив військовий експерт Михайло Жирохов.

Він зазначив, що у росіян є досвід атак на українську енергетику минулої зими, коли запускали за раз по 100-200 ракет, однак і тоді не змогли занурити нашу державу в темряву надовго. Однак, ймовірно, каже Жирохов, терористи з рф зосередяться на вибиванні енергетичної інфраструктури в якійсь одній, двох або трьох областях. Тепер, як зазначив експерт, окупанти змінять тактику. Зараз у них змінився асортимент ракет. Більшість з них складають "Іскандери", які не можуть вражати цілі на великій дальності.

Жирохов пояснив, що вони не можуть дотягнутися до західних або центральних регіонів через обмежену дальність, тому несуть загрозу насамперед для прифронтових областей - Херсонської, Запорізької, Дніпропетровської, Харківської.

Водночас, стверджує експерт, далекобійних ракет у російських окупантів стало помітно менше порівняно з минулим роком. Беручи до уваги інформацію про те, що країна-агресор Росія накопичила понад 800 ракет більш високої точності, фахівець висловив думку, що така кількість для масштабних ударів по Україні недостатньо.Однак для вибивання енергетичної інфраструктури в декількох окремих областях такий підхід, на жаль, може виявитися ефективним, зазначив Жирохов.

"Думаю, що наш Генеральний штаб це розуміє, тому може перекидати системи ППО на прикриття конкретних областей, якщо виникне така необхідність", – підсумував експерт.

Михайло Жирохов –український історик і журналіст. Є автором близько 300 друкованих праць у періодичних виданнях України, росії, Чехії, Сербії та інших країн. Закінчив історичний факультет Донецького державного університету в 2000 році. Спеціалізації — конфлікти на пострадянському просторі, історія авіації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.