Що відомо про візит Червоного Хреста до українських військовополонених

Читать на русском

У яких умовах знаходяться наші полонені не повідомляють

Читать на русском
Що відомо про візит Червоного Хреста до українських військовополонених
Фото: Українська правда

У яких умовах знаходяться наші полонені не повідомляють

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста перевірили умови утримання українських військовополонених. Також їм передали книги, предмети особистої гігієни, ковдри та теплий одяг. До кінця місяця плануються ще візити.

Про це йдеться у заяві організації. Минулого тижня МКЧХ провів один дводенний візит до українських військовополонених, а цього тижня — ще один. У той самий період представники Комітету відвідали російських військовополонених. До кінця місяця МКЧХ планує більше відвідин.

"Ці візити є важливим кроком для збереження людяності в умовах жорстокості міжнародного збройного конфлікту. Ми маємо змогу перевірити, як поводяться з військовополоненими, і забезпечити, щоб сім’ї отримали звістки. Я сподіваюся, що ці відвідування є шляхом до більш регулярного доступу до всіх військовополонених", - заявила президентка МКЧХ Мір’яна Сполярич.

Як заявляють у МКЧХ, співробітники зв'язуються з сім'ями військовополонених та передають від них повідомлення. Відповідно до Женевської конвенції III, всі військовополонені мають право на регулярні відвідування делегатами МКЧХ.

"Хоча недавні візити є важливим прогресом, МКЧХ має бути наданий безперешкодний доступ для неодноразового відвідування всіх військовополонених наодинці, де б вони не були", — йдеться у повідомленні.

Що цьому передувало 

17 жовтня представники Червоного Хреста не приїхали на лінію розмежування, де мала відбутись зустріч з українською делегацією. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що не бачить готовності МКЧХ зробити все можливе для захисту українських полонених. 24 жовтня Лубінець заявив, що російський Червоний Хрест потрібно виключити з Міжнародного руху Червоного хреста і Червоного півмісяця та заборонити використовувати його емблему. Підставою для цього є збір коштів, який МКЧХ об’явив на підтримку сімей мобілізованих окупантів. Згодом на тлі бездіяльності Червоного Хреста в Україні створили правозахисний штаб. 

Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.

Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.