Що відбувається з цінами на продукти на окупованій території Луганщини

Читать на русском

Різниця цін, у порівнянні із підконтрольною Уряду України територією, відчутна

Читать на русском
Що відбувається з цінами на продукти на окупованій території Луганщини
Росіяни беруть гривню в обмін на рублі вдвічі дешевше

Різниця цін, у порівнянні із підконтрольною Уряду України територією, відчутна

На краще життя очікували "ждуни" Луганщини, коли до них завітала росія. Захопивши весь агарний сектор регіону, росіяни не знизили ціни на продукти, як того обіцяли. Вони навіть не залишили їх на рівні зими 2022 року.

Про це повідомили у Луганській обласній військовій адміністрації. У порівнянні із поточними цінами на підконтрольній Уряду України території, на окупованій частині Луганщини деякі продукти коштують більш ніж у два рази дорожче. Зокрема, це картопля, птиця (тушки курячі), буряк та свинина. Значно дорожчі такі продукти споживчого кошика:

  • яловичина на 86,34 %,
  • цукор кристалічний на 83,38 %,
  • олія соняшникова на 77,97 %,
  • сметана на 67,09 %,
  • капуста білокачанна на 64,55 %,
  • морква на 59,08 %,
  • макаронні вироби на 56,46 %,
  • борошно пшеничне на 55,08 %,
  • масло вершкове на 54,11 %,
  • яйця курячі на 42,65 %.

Більш як на третину вищі ціни на батон та хліб житньо-пшеничний. Показники приведені у перерахунку на офіційний курс гривні до рубля. Якщо ж ураховувати, що росіяни беруть гривню в обмін на рублі вдвічі дешевше, то у підсумку жителі окупованої Луганщини збідніли у 4-5 разів.

У нещодавньому зведенні очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай зазначав, що мешканці Лисичанська і Кремінної скаржаться на брак харчів. Жителів Кремінної покинули практично напризволяще. У кранах іноді з’являється вода, світло та газ відсутні. Полиці магазинів порожніють – продуктів майже немає, а на ті, що залишилися, ціни зростають майже щодня. Підвезення ніхто не робить. На відсутність харчів скаржаться й мешканці Лисичанська з віддалених районів міста. Придбати там щось майже неможливо, але є гуманітарна допомога – у достатку дають моркву та буряки.

Оперативна ситуація в області 

Росіяни не полишають спроб контратакувати ті ділянки фронту, звідки наші військові їх відсунули. Так, 2 листопада ворог намагався наступати поблизу Макіївки, Невського і Білогорівки. Ударів з боку росіян зазнало село Невське. Крім того, окупанти обстріляли територію в районах Греківки, Надії, Площанки і Суходолу. Вони очікують наступу ЗСУ на Сватове, тому останнім часом використовують там так званий «живий щит», прикриваючись цивільним населенням.

Підрозділи росіян розміщуються на підприємствах та у навчальних закладах, а разом із тим освітній процес не перервано. Навпаки – юнаків та дівчат примушують відвідувати школи, де базуються військові. А в Міловому та Новопскові посилено фільтраційні заходи. Після вибіркових обшуків в цих населених пунктах зникають люди. Щось дізнатися – живий родич чи ні – практично неможливо. Заспокоюються, коли затриманий повертається – зазвичай через місяць-другий.

Нагадаємо, у Зеленського закликали припинити пропонувати Україні капітуляцію, замасковану під дипломатію. Крім того, окупанти можуть бити по Україні іранськими балістичними ракетами

Також Інформатор писав, скільки отримують мобілізовані росіяни та коли в путіна закінчаться гроші. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.