«Все, що він каже «На мою думку, план уже існує, і необхідні ресурси для його виконання також є. Головне - правильно обрати момент, щоб знищення мосту дало максимальний ефект у поєднанні з іншими операціями». прагнення миру – брехня. Всі партнери, всі європейці це відчувають... Він хоче, щоб вся наша країна була охоплена полумʼям, і він божевільний».
«Я пройшов всі 5 стадій від заперечення до прийняття, аби написати цю веселу пісню», – розповів співак.
Розповідаємо про причину вигадки цього діагнозу
АВТОР: Євген Скрипник
Вегето-судинна дистонія (ВСД) або нейроциркуляторна дистонія (НЦД). Чому це вигадані діагнози?
Коли пацієнти приходять до лікаря та скаржаться на загальну слабкість, запаморочення, головний біль, пітливість, серцебиття, неприємні відчуття в області грудей, коливання АТ, знижений тиск, відчуття тривоги, порушення концентрації уваги тощо, пацієнтів спрямовують на обстеження (аналіз крові, обстеження щитовидної залози, ЕКГ тощо). Органічних уражень, порушень органів не виявляють та встановлюють вищезгадані діагнози.
Діагнози ВСД та НЦД відсутні у Міжнародній класифікації хвороб (МКЛ). Ці діагнози були запроваджені у СРСР у 50-х роках і на початку 90-х визнані застарілими та не відповідними МКЛ. Ці діагнози мали зникнути, але лікарі та пацієнти так звикли до них, що й сьогодні вони встановлюються. Ці діагнози встановлюють коли органічної патології не знаходять, а лікувати потрібно. Людина ж скаржиться!
Призначається «купа» непотрібних, неефективних ліків, ноотропів, вітамінів, судинних, «травок-муравок» (Кратал та Карвеліс та ін.). Найбільші за симпоматикою неіснуючі діагнози ВСД або НЦД відповідають соматоформної вегетативної дисфункції F45.3 і лікуються психіатрами та психотерапевтами.
Дуже часто на тлі соматоформної вегетативної дисфункції виникають так звані, симпато-адреналові кризи, вони панічні атаки. Тобто неконтрольоване виділення в кров гормону адреналіну з відповідною симптоматикою (страх смерті, тривога, серцебиття, підвищення артеріального тиску, пітливість, запаморочення, нестача повітря тощо). Тому не втрачайте свого часу. Не приймайте багато непотрібних ліків, а звертайтеся за допомогою до профільних фахівців. Будьте здорові! Бережіть себе та близьких!
Це матеріал рубрики "Блог". Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.