Головна
Україна
Події
14:24, 18 Серпня
Информатор UA

Интро

За таких погодних умов, які спостерігаються 15-18 серпня, у випадку аварії на Запорізькій атомній електростанції радіоактивне забруднення торкнулося б не лише України, але зачепило й інші держави. Відповідний прогноз змоделювали вчені Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, передає Інформатор. Вчені виконали моделювання перенесення радіоактивних домішок при можливій аварії на Запорізькій АЕС за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня. Відповідно до результатів розрахунків, протягом 15-18 серпня найбільш високі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися в межах території України, особливо у ближній зоні від джерела викиду, радіусом 50-100 км. Причому практично у всіх напрямах відносно ЗАЕС", - йдеться у повідомленні. Значні концентрації радіонуклідів можуть досягнути Києва. Частково радіоактивні домішки може винести на території сусідніх держав (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії). У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей. Результати моделювання перенесення радіоактивних аерозолів Cs-137 отримано з використанням прогностичної метеорологічної моделі WRF ARW v4.3 та моделюючого комплексу атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6. Радіоактивні викиди задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею із сумарною стаціонарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для кожного із джерел). Зазначається, що через неможливість визначення точних характеристик джерела викидів при можливій аварії на ЗАЕС, результати чисельного моделювання слід інтерпретувати лише якісно і відносно. Нагадаємо, в Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС. Крім того, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Також Інформатор писав, що робити у разі радіаційної аварії. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Українські вчені змоделювали поширення радіації у випадку аварії на Запорізькій АЕС

Читать на русском

Це найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція

Читать на русском
Українські вчені змоделювали поширення радіації у випадку аварії на Запорізькій АЕС

Це найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція

За таких погодних умов, які спостерігаються 15-18 серпня, у випадку аварії на Запорізькій атомній електростанції радіоактивне забруднення торкнулося б не лише України, але зачепило й інші держави.

Відповідний прогноз змоделювали вчені Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, передає Інформатор.

Вчені виконали моделювання перенесення радіоактивних домішок при можливій аварії на Запорізькій АЕС за метеорологічних умов станом на 15-18 серпня. Відповідно до результатів розрахунків, протягом 15-18 серпня найбільш високі значення концентрацій радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися в межах території України, особливо у ближній зоні від джерела викиду, радіусом 50-100 км. Причому практично у всіх напрямах відносно ЗАЕС", - йдеться у повідомленні.

Значні концентрації радіонуклідів можуть досягнути Києва. Частково радіоактивні домішки може винести на території сусідніх держав (східна частина Білорусі, Польща, країни Балтії). У кінці змодельованого періоду основним напрямом перенесення радіонуклідів є східний, у результаті чого значні концентрації радіоактивних аерозолів можуть спостерігатися над окупованими частинами Донецької та Луганської областей.

Результати моделювання перенесення радіоактивних аерозолів Cs-137 отримано з використанням прогностичної метеорологічної моделі WRF ARW v4.3 та моделюючого комплексу атмосферної дисперсії CALMET-CALPUFF v6. Радіоактивні викиди задано у вигляді двох точкових джерел на висотах 200 та 500 м над земною поверхнею із сумарною стаціонарною потужністю 1 Бк/с (по 0,5 Бк/с для кожного із джерел).

Зазначається, що через неможливість визначення точних характеристик джерела викидів при можливій аварії на ЗАЕС, результати чисельного моделювання слід інтерпретувати лише якісно і відносно.

Нагадаємо, в Україні створили штаб для цілодобового моніторингу ситуації навколо Запорізької АЕС. Крім того, росіяни погрожують підірвати заміновану Запорізьку АЕС.

Також Інформатор писав, що робити у разі радіаційної аварії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.