Що росіяни думають про війну в Україні, мобілізацію та обстріл українських міст: результати дослідження

Читать на русском

Соціологи були здивовані результатом

Читать на русском
Що росіяни думають про війну в Україні, мобілізацію та обстріл українських міст: результати дослідження
Росіяни перебувають у стані розірваної свідомості

Соціологи були здивовані результатом

Росіяни перебувають у стані розірваної свідомості. До такого висновку прийшли аналытики Інститут конфліктології та аналізу росії, провівши соціологічний моніторинг російського суспільства «Дзеркало росії». Про це Інформатору стало відомо з повідомлення організації. Наводимо основні результати.

З одного боку, 62% дорослого населення вважають, що події в рф розвиваються у правильному напрямку. З іншого боку, головною проблемою для країни більшість росіян називають спеціальну військову операцію - цю проблему головною назвали 50% опитаних. Решта проблем – низькі зарплати та пенсії, зростання цін, дороге медичне обслуговування – відійшли для опитаних на другий план.

73% респондентів відчувають оптимізм, коли думають про майбутнє РФ і своє майбутнє. Проте майже 60% росіян мають близьких, друзів чи знайомих, яких нещодавно мобілізували, а третина вже має тих, хто загинув під час «спеціальної військової операції».

61% населення вважає, що часткова мобілізація восени була правильним рішенням. І водночас більше половини називають її несправедливою за соціальною ознакою, коли мобілізували переважно бідних громадян без зв'язків.

З одного боку, 58% росіян підтримають рішення про оголошення загальної мобілізації в РФ. З іншого, 60% упевнені, що навіть під час часткової мобілізації солдати не були належним чином екіпіровані.

Половина росіян виступає за те, щоб СВО не мала граничних часових рамок і тривала скільки потрібно. Водночас 69% позитивно сприйняли, якби спеціальна військова операція завершилася вже завтра.

Тільки 3% опитаних вважають, що «спеціальна військова операція» досягла всіх поставлених цілей і 39% вважають, що вона досягла їх частково. У той же час 74% позитивно оцінили відступ російських військ з Херсона.

При цьому щодо ракетних ударів по критичній енергетичній інфраструктурі України російське суспільство однозначніше: 63% підтримують ці дії свого військово-політичного командування. Проти цього виступають більш ніж удвічі менше за росіян.

Що відомо про дослідження

З 26 листопада по 9 грудня 2022 року було проведено першу хвилю дослідження із загальноросійської вибірки. Методика опитування – CATI (Computer Assisted Telephone Interview) чи телефонне опитування з інтерактивної структурованої анкеті з допомогою спеціального програмного забезпечення щодо соціологічних опитувань. Загалом опитано 1208 респондентів.

Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 2,8% для значень близьких до 50%, 2,5% для значень близьких до 25% та 1,2% для значень близьких до 5%.

Що відомо про дослідників

Інститут конфліктології та аналізу росії є незалежним, неприбутковим аналітичним центром, що досліджує основні тенденції та процеси в російському суспільстві. Організація проводить дослідження, багатовимірний аналіз трендів, прогнозування та експертизу.

Мета організації: комплексне вивчення російського суспільства, яке разом з описом та розумінням дозволяє прогнозувати середньо- та довгострокові процеси його розвитку, використовуючи наукові методи.

Очолює Інститут Олександр Шульга, доктор соціологічних наук. Має 16-річний передовий досвід у галузі кількісних та якісних соціологічних досліджень. 

Як повідомляв Інформатор, у вересні російські соціологи фіксують зменшення підтримку війни та приєднання до росії нових територій.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.