Що робити, якщо вкрали або відібрали телефон

Читать на русском

Поради, які вам допоможуть

Читать на русском
Що робити, якщо вкрали або відібрали телефон

Поради, які вам допоможуть

Телефони – це не тільки засіб спілкування, а і "сховище" великої кількості різних важливих даних: ми тримаємо документи у "Дії", отримуємо послуги за допомогою гаджету в банках, здійснюємо покупки в інтернеті. У випадку викрадення мобільного або його втрати необхідно виконати п'ять головних дій. 

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації.

Перш за все повідомте про викрадення своєму оператору, щоб він заблокував SIM-картку:

  • Київстар: можна надати інформацію оператору за номерами 466 (всередині мережі Київстар) або 0800-300-466 з інших номерів.
  • Vodafone: необхідно подати заявку, зателефонувавши на номер 222 (безкоштовно з номера Vodafone Україна) чи 0 800 400 222 (безкоштовно з усіх мереж в Україні).
  • Lifecell: можна зателефонувати до інформаційно-консультаційного центру за номером 5433 (безкоштовно з будь-якого номера lifecell) або 0 800 20 5433 (безкоштовно зі стаціонарних номерів). Або ж скористатися системою самообслуговування "Мій lifecell" чи звернутися в центр обслуговування абонентів.

Важливо! Зазвичай оператори просять надати додаткову інформацію, наприклад, PUK-код чи номери, на які ви найчастіше дзвонили. Майте її під рукою.

Змініть, за можливості, паролі до всіх своїх облікових записів (Google, соцмережі, онлайн-банкінг, "Дія") через інший пристрій.

Заблокуйте банківські картки, на яких є гроші та встановлені кредитні ліміти, щоб зловмисники не змогли скористатися вашими фінансами. Для цього зверніться на гарячу лінію вашого банку, у відділення або скористайтеся інтернет-банкінгом.

Обов’язково зверніться з відповідною заявою до поліції.

Попередьте друзів, що втратили телефон: перестрахуйтеся на той випадок, якщо зловмисники від вашого імені почнуть просити гроші.

Інші корисні поради:

  • Знайдіть PUK-код від SIM-картки.
  • Запишіть у надійному місці IMEI телефону.
  • В облікових записах, де можливо, встановіть резервний номер телефону для відновлення.
  • Не забувайте створювати резервні копії усіх важливих даних.
  • "Прив’яжіть" номер телефону до паспорта.
  • Зберігайте номери важливих контактів не тільки у телефонній книзі.

Нагадаємо, в Україні запустили сервіс для перевірки чат-ботів у Telegram. Крім того, на Сумщині окупанти на блокпості забрали телефон у 10-річної дівчинки.

Також Інформатор писав, як вибрати антивірус та що робити, якщо завантажили підозрілий файл на телефон чи комп'ютер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.